Přichází nový vynález: neviditelný deštník. Jak funguje?

Přichází nový vynález: neviditelný deštník. Jak funguje? 1

Lidé se léta snažili najít dokonalý tvar a konstrukci deštníku, neúspěšně. Stačí silnější závan větru a to, co by vás mělo před deštěm chránit, můžete hodit do nejbližšího kontejneru. Časy se ale mění a pravděpodobně se dočkáme nového vynálezu: neviditelného deštníku.

Čínský designér Chuan Wang přišel s novou technologií, kterou nazval jednoduše „vzdušný deštník“. Nemá žádný otevírací mechanismus ani kovové ramena, které by se mohly zlomit. Namísto toho disponuje tento revoluční vynález silou vzduchu, který dokáže vyfukovat různými směry, a tak měnit směr dešťových kapek.

1697326

Deštník je vlastně pouze tyč, ve které uvnitř se nachází baterie a motor. Ve spodní části má navíc ovladač, kterým můžete regulovat rychlost vyfukování vzduchu. Když pouze mrholí, stačí vám mít deštník puštěn na minimum. Při bouřce budete muset naopak motor pustit naplno.

Chuan výrobu tohoto deštníku financuje pomocí crowdfundingu a už se mu podařilo sesbírat dostatek peněz.

inspirativni.cz_177ab4883999f0c2eb4fdab0eec900bc_large

 

Tento princip spočívá v tom, že lidé, kterým se vynález líbí, pošlou majiteli patentu jistou částku a pak dostanou slevu na produkt. Deštník by mohl být v prodeji koncem příštího roku.