Mimořádná skládací kytara dostává nový vzhled a redesign mechanismu

Mimořádná skládací kytara dostává nový vzhled a redesign mechanismu 1

Po předvedení chytrého skládacího systému pro svou cestovní kytaru Ascender na veletrhu NAMM 2019 se společnost Ciari Guitars vrátila s levnějším modelem, který má nový vzhled díky legendárním výrobcům kytar Groverovi Jacksonovi a Joe Glaserovi a novému skládacímu mechanismu.

I když si svůj cenný nástroj můžete na krátké cesty nacpat do měkké brašny nebo do pevného pouzdra pro útrapy života na cestách, dlouhý krk přišroubovaný nebo přilepený k tělu si prostě žádá o pořádný problém. V průběhu let jsme viděli spoustu návrhů zaměřených na to, aby byla kytara ještě přátelštější k cestování – některé kytary vše ořezávají zpět k základům nebo zmenšují tělo a krk, zatímco jiné se skládají na klíčové komponenty nebo přehnou krk. Ascender od Ciari spadá do poslední kategorie cestovních kytar, ale jde skvělou odlišnou cestou vzhledem k mnoha jeho bratrancům, kteří se skládají z krku. U profesionálních kytar Custom je krk odklopný na dvou místech, je zde krásně komplikovaný mechanismus truss tyče a systém řízení, který udržuje struny čisté během cestování a napnuté pro hru. Tento skládací systém byl zcela přepracován pro řadu Standard, aby byl super intuitivní, měl nízký profil a sníženou hmotnost pro snadnější použití.

Mimořádná skládací kytara dostává nový vzhled a redesign mechanismu 2

Stejně jako předtím se závěs krku složí na dvou místech – v polohách pražce 12 a 14 – ale páka mechanismu je nyní umístěna v centrální dutině těla namísto spodního rohu a stahuje se dolů jako starý průmyslový vypínač, aby se odemkla pro složení a cestování v dodávané prošívané cestovní tašce nebo event. batohu. Když je čas hrát, kytarista jednoduše odtáhne krk od těla, aby se uzamkl. Délka složeného stavu je 470 mm a kytara se rozloží na 927 mm. Tělo z lipového dřeva v přírodní barvě, v nano-saténově černé, v odstínu mořské pěny, v červené nebo v modré zůstává jednořezové, ale je o něco méně než kytara Les Paul a má modernější offset se svolením Jacksona a Glasera. Obsahuje humbuckingové snímače Seymour Duncan vybrané pomocí třícestného přepínače plus ovladačů tónů a hlasitosti, s rozdělením cívky a válečkovým mostem Tune-o-Matic. Také design vřeteníku je dílem dvou slavných kytaristů, je domovem uzamykacích ladiček a končí šroubovaným mahagonovým krkem v měřítku 24,75 palce (62,8 cm) s hmatníkem pau ferro a 22 pražci. Celkově vzato, nový model naklání váhu na asi 3,2 kg a nyní je možné si jej předobjednat za zálohu 0 USD k ceně vstupenky z 1799 USD.

Produktová stránka: Ascender Standard

Ibanez odhaluje bláznivou tříkrkou kytaru Hydra vytvořenou pro Steva Vaie