Pro milovníky umění- Musée de l’Orangerie

Pro milovníky umění- Musée de l'Orangerie 1

Musée de l’Orangerie je zásadním místem pro milovníky umění, kteří chtějí prozkoumat a obdivovat ikonická díla impresionistických a postimpresionistických umělců. Tato galerie se nachází ve staré oranžerii v srdci Paříže a nabízí jedinečný zážitek pro všechny návštěvníky, kteří mají zájem o umění.

Claude Monet, slavný francouzský malíř, je nejznámější pro svou sérii obrazů leknínů. V Musée de l’Orangerie jsou tyto obrazy vystaveny v dvou speciálně navržených místnostech, které se koupají v přirozeném světle. Tato specifikace byla učiněna Monetem, který chtěl, aby jeho obrazy byly vystaveny tak, aby odrážely en-plein-vzduch povahu jeho práce. Návštěvníci mohou obdivovat osm těchto slavných leknínů na plátnech o rozměrech 2×6 metrů, které byly postaveny přesně podle Monetových instrukcí.

Kromě Monetových leknínů nabízí muzeum také možnost prohlédnout si díla dalších slavných umělců, jako jsou Cézanne, Matisse, Picasso, Renoir a Rousseau. Tyto ikonické kousky umění jsou umístěny v různých částech muzea, kde návštěvníci mohou procházet a obdivovat jednotlivá díla v klidném a uvolněném prostředí.

Musée de l’Orangerie je otevřeno šest dní v týdnu od 9:00 do 18:00. Vstupenky jsou k dispozici pro nákup online a jsou okamžitě doručovány e-mailem. Muzeum také přijímá vstupenky na mobilních zařízeních pro pohodlí návštěvníků.

Vstupné k zakoupení zde:

 

Muzeum je přístupné pro osoby s omezenou mobilitou a nabízí bezbariérový přístup. Navíc poskytuje vstup na všechny stálé a dočasné expozice, což zajišťuje, že návštěvníci mohou prozkoumat vše, co muzeum nabízí.

Když navštívíte Musée de l’Orangerie, budete mít možnost prozkoumat a obdivovat nejen Monetovy lekníny, ale také mnoho dalších impresionistických a postimpresionistických mistrovských děl. Je to skutečně zážitek, který byste si neměli nechat ujít.