Jak se dostat z letiště Paris Beauvais do centra?

Jak se dostat z letiště Paris Beauvais do centra? 1

Letiště Paříž Beauvais se nachází v blízkosti města Beauvais a je tvořeno dvěma útulnými terminály, které jsou od sebe vzdáleny pouze zhruba 100 metrů – tuto vzdálenost tedy bez problémů překonáte pěšky. Základním operátorem na tomto letišti je letecká společnost Ryanair, která většinou využívá pro lety do a z Prahy terminál číslo 2. Přestože přímo k letišti nevede železnice, je výborně propojeno s okolím pomocí autobusových spojení, a to jak s městem Beauvais, tak i s centrem Paříže.

Z Letiště Paříž Beauvais se dostanete do srdce Paříže bez námahy. Přímé autobusy vás z letištního terminálu dopraví až na zastávku Boulevard Pershing / Porte Maillot. Tato linka je velmi pravidelná – autobusy odjíždějí každých 20 až 25 minut po příletu letadla. V opačném směru pak autobusy vyjíždějí směrem k letišti 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Jízdenky na autobus si můžete bez problémů zakoupit online na stránkách letiště. Cena jízdenky pro dospělého je 16,90 EUR jednosměrně a pro děti do 11 let je to 9,90 EUR. Zpáteční jízdenka je pak za 29,90 EUR, respektive 19,80 EUR pro děti. V ceně je i přeprava zavazadel a děti do 4 let mají dopravu zdarma.

Jízdenky můžete zakoupit také na místě, kde se nachází přepážka mezi oběma terminály, nebo v automatu v příletové hale. Nicméně, ceny na místě jsou o něco vyšší – jednosměrná jízdenka stojí 18 EUR a zpáteční 35 EUR.

Autobusové nástupiště na letišti je umístěno v prostoru mezi oběma terminály, jen několik kroků od východu. V Paříži pak vystoupíte na parkovišti blízko stanice Porte Maillot. Na této stanici můžete přestoupit na žlutou linku pařížského metra 1 nebo se pěšky vydat na procházku po Avenue des Champs-Élysées, která je vzdálená jen 20 minut chůze.

Další možnost, jak se dostat do Paříže je kombinace autobusu do Beauvais a vlaku do Paříže na stanici Gare du Nord. Autobus č. 6 nebo Navette Aéroport vás za 20 minut a za 1 EUR dopraví k vlakovému nádraží. Vlak do Paříže je sice dražší (14 EUR), ale celková úspora oproti přímému autobusu na stanici Porte Maillot je minimální. Letiště je uzavřené krátce po posledním příletu a otevírá se 2 hodiny před prvním odletem, takže přenocování na letišti není možné. Wifi na letišti je zdarma po dobu jedné hodiny.

Pokud cestujete ve více osobách, může být pro vás výhodné půjčení auta. Na letišti najdete řadu autopůjčoven, jak známých tak i místních značek. Ceny za třídenní půjčovné začínají od 1800 Kč.

Porovnejte  si ceny půjčoven

Rezervujte si přednostní vstupy na atrakce a městské karty na dopravu.