Proč jsou vinylové podlahy oblíbené?

Proč jsou vinylové podlahy oblíbené? 1

Jsou levné

O vinylových podlahách je všeobecně známo, že díky své ceně na trhu jsou dostupné pro každého z nás. Ve srovnání s jinými typy podlah za celý servis – koupě podlahy, dokončovacích lišt a instalaci ušetříte spoustu peněz.

Vzhled

Vinylové podlahy jsou v dnešní době k dispozici v téměř jakékoliv barvě nebo vzoru. Můžete si vybrat od vzoru kamenné podlahy až po elegantní podlahy z tvrdého dřeva, vinyl dodá vašemu domovu krásný estetický vzhled. Design vzorů je taktéž velmi zajímavý – netradiční prvky dodají místnosti originalitu a jedinečnost.

Proč jsou vinylové podlahy oblíbené? 2

Odolnost

Vinylové podlahy si jednoduše zamilujete – jejich nejlepší vlastností je odolnost. Jsou odolné vůči chladu v zimě, takže jsou ideální tam, kde si hrají malé děti. Díky kvalitnímu materiálu podlaha vydrží i několik desetiletí. Nášlapná vrstva je tak silná, aby utlumila pohyb po podlaze. Vinylové podlahy jsou taky opatřeny ochrannou vrstvou, která podlahu chrání před vodou, škrábanci – zejména od domácích mazlíčků apod.

Instalace

Vinyl je jedním z nejjednodušších podlahových materiálů pro pokládku podlahy. Při pokládání nepotřebujete žádné speciální nástroje. Můžete mít novou podlahu, která promění vzhled vašeho domova již během několika hodin.

Proč jsou vinylové podlahy oblíbené? 3

Údržba

Vinylové podlahy nepotřebují speciální péči – postačí klasické zametení, vysávání a umytí podlahy vlhkým mopem. Navíc – pokud se stane, že se část podlahy z nějakého důvodu zničí, nemusíte měnit kompletně celou plochu, snadno dokoupíte pouze zničenou část a ještě snadněji ji vyměníte. 

Novinky na trhu

Rozhodujete se nad výběrem vinylové podlahy? Novou kolekci DESIGNLINE 600 na trh přináší německý výrobce Wineo. K dispozici je 14 skvostných dekorů dřeva a 4 dekory kamene. Tato řada je výjimečná díky zátěžové třídě 23/32/41 a tloušťce nášlapné vrstvy, která je 0,4 mm.

 

Více informací a inspiraci najdete na: www.svetpodlah.cz/