Proč se vyplatí sekery nebo pily od špičkových výrobců? Vsaďte na kvalitu

Proč se vyplatí sekery nebo pily od špičkových výrobců? Vsaďte na kvalitu 1

Sekera nebo pilka na dřevo patří mezi nástroje, které používáte pravidelně, pokud máte aspoň kus zahrady. Kromě toho mohou být tyto nástroje také předmětem sběratelských kolekcí, zejména pokud se jedná o špičkové a hodnotné nástroje. Kvalitní nástroj je každopádně určen především na poctivou práci, a tam se rozhodně vyplatí investovat právě do kvality. Kvalitní nástroj vám totiž déle vydrží a práce s ním jde lépe od ruky.

Sekery nejen na štípání

Se sekerou máme spojeno především štípání dřeva, avšak existují sekery různých provedení podle svého účelu. Každopádně budete potřebovat sekeru prakticky na každé zahradě, rozhodně potom na chatě, v kempu a podobně. Ačkoliv třeba zrovna neplánujete štípat hromadu dříví, sekera je univerzální při mnoha pracích na zahradě a vždy se hodí. Mezi běžné typy seker patří:

  • Štípací sekery
  • Univerzální sekery
  • Kalače na dřevo

Existuje ale i celá řada dalších variant. Sekery se mohou od sebe lišit v mnoha ohledech, nejen z pohledu samotné konstrukce a uzpůsobení pro konkrétní činnost, ale samozřejmě také svou délkou a hmotností. Pokud se rozhodnete používat sekery štípací, ty jsou zpravidla větší a slouží právě ke štípání dřeva. Kempová sekera je zase menší provedení sekery vhodné do batohu. Jestliže si nejste jisti, jaký bude účel použití, je ideální zvolit univerzální sekeru. Kalače na dřevo jsou zase velké dlouhé sekery určené k rozštípnutí velkých špalků.

Všestranný pomocník třeba na zahradě

Pokud máte zahradu, chatu či chalupu, rozhodně se vám bude hodit také menší pilka. Ta se uplatní například na prořezávání větví a další běžné zahradnické práce, kde se třeba nehodí používat velkou řetězovou pilu. Pilka pro řezání dřeva by měla mít pevnou rukojeť, která dobře padne do ruky. Měla by mít čepel vyrobenou z kvalitní oceli, aby se rychle neztupila. Existují také pilky pro outdoorové použití, které vám budou při ruce během kempování.

Zdroj obrázku: Parilov / Shutterstock.com