První plány SUV Hyundai vypadají slibně

První plány SUV Hyundai vypadají slibně 1

Lidé v dnešním světě chtějí být výše. Zda se to týká postavení ve společnosti nebo sezení v autě. Trh si žádá menší SUV od jihokorejského výrobce Hyundai, proto bude rozšiřovat své SUV modely ix o novou generaci ix25, která však v sériové výbavě ponese název Creta. Měla by mít stejnou platformu jako její menší bratr hatchback i20.

Automobilka již minulý týden oznámila světu, že představí novou generaci s označením Creta. Také v minulém roce se při představení ix25 po Pekingu mluvilo, že nový model na sebe nenechá dlouho čekat. Společnost to potvrdila, když v posledních dnech zveřejnila sérii skic. Tento nádherný návrh ukazuje, že novinka se nebude nějak výrazně odlišovat od prototypu. Malý teréňák má skoro identický tvar světlometů, masky chladiče, nárazníků i dalších partií.

Zachovaly mu elegantně skrytý A-sloupek, se kterým se bylo třeba určitě pořádně pohrát. Mohu tvrdit, že Creta bude v mnoha směrech připomínat většího sourozence Tucson. Jak to vždy bývá v případě konečných verzí automobilů, jsou jiné. S jistotou však víme, že disky, které vypadají úchvatně, budou menší a méně výrazně oproti návrhu.

Odhalení nám přináší alespoň nějaké základní poznatky, například o rozvoru o délce 2 590 mm, půdorysu 4 270 mm x 1780 milimetrů a výškou 1 630 mm. Pod kapotou se s největší pravděpodobností objeví motory ze zmiňované i20-tky. Počítám i s pohonem všech čtyř kol minimálně v kombinaci s jednou motorizací. Pravdou je, že malé SUV je vhodné do města, lépe s ním zaparkujete a budete se v něm cítit bezpečně. Brzy vás budeme informovat o debutu tohoto modelu, ke kterému by mělo dojít v Indii.