Qoros 3: Čínský automobil, který hravě konkuruje evropským automobilkám

Qoros 3: Čínský automobil, který hravě konkuruje evropským automobilkám 1

Pokud přece jen stále přemýšlíte o koupi nového auta, vodíkový pohon vás příliš nezaujal a raději byste si chtěli koupit auto na Slovensku, možná Vás zaujme nový automobil, vyrobený v Číně. Na náš trh totiž dorazil Qoros 3.

Pravděpodobně vás opět obcházejí pochybnosti. Vždyť kdo by si kupoval auto z Číny, když se na našem trhu nachází mnoho kvalitních a zvučnějších evropských značek?

Pravděpodobně každého překvapí, že právě tento vůz se umístil na prvním místě v testech organizace Euro NCAP v roce 2013. Jako jediný získal všech pět hvězdiček. Dalším překvapením zůstává fakt, že automobilka se rozhodla prodávat své vozidlo výhradně v České republice. Prodej v samotné Číně se začal až v listopadu minulého roku, tedy dva měsíce po zahájení prodeje na Slovensku!

Vzezřením i interiérem se Qoros 3 přibližuje evropským automobilem vyšší třídy. Osádce poskytuje vysoký komfort a interiér, který se těmto autům nápadně podobá. Samozřejmě, vývojáři přidali i pár svých nápadů. Jistá podobnost se naskytne hlavně tehdy, pokud bychom auto porovnali s novou Škodou Octavií.

V základní verzi se ukrývá čtyřválec 1,6 s výkonem 126 koňských sil a točivým momentem 155 Nm v kombinaci s šestistupňovou manuální převodovkou nebo šestistupňovou dvou-spojkovou převodovkou. Automobilka chystá i motor 1,6 turbo.

Cena vozu se pohybuje od 14 700 € za nejzákladnější verzi až po 21 000 € za verzi nejvyšší.