15 plážových resortů v Chorvatsku

15 plážových resortů v Chorvatsku 1

Hotel Bellevue Dubrovnik

Velkolepý Hotel Bellevue Dubrovnik 5* (úvodní foto) vybudovaný do stěny útesu je skrz naskrz luxusní zařízení a jedno z nejlepších míst, kde se můžete v Dubrovníku ubytovat. Resort vzdálený jen 15 minut chůze od vstupu do historického starého města Dubrovníku (pro fanoušky Hry o trůny je to Královo přístaviště) shlíží na pláž u zátoky Miramare. Styl výzdoby je moderní středomořský s použitím spousty mramoru, dřeva a skla v pokojích a ve veřejných částech. Apartmány a pokoje byly zrenovovány a mají vkusný design a výzdobu, jako jsou černobílé fotografie na stěnách zobrazující život v Dubrovníku cca v 60. letech 20. století. Co se týče zařízení, k dispozici jsou 2 restaurace a krytý bazén s výhledy na moře. Hosté také mohou relaxovat u procedur ve spa nebo při cvičení ve fitcentru.

Adresa: Pera Cingrije 7, Dubrovník

Akční nabídka ubytování zde

.

Hotel Lemongarden

Hotel Lemongarden 5* (adults only/jen pro dospělé) na ostrově Brač je plážový resort v historickém komplexu tvořeném 3 kamennými budovami, které jsou staré více jako 300 let. Byly pečlivě zrestaurovány a dnes je v nich 35 pokojů v různých kategoriích. Nejlepší z nich mají výhled na moře z terasy vybavené nábytkem. Všechny však nabízejí luxusní dekor, jako jsou lustry ze skla z Murana, Benátky, luxusní prádlo a rozmístěná umělecká díla. Areál kolem hotelu je krásný, zdobený různými kvetoucími keři a stromy od citroníků po palmy, což hotelu dává dojem soukromého venkovského útočiště. Ale hotel je přitom jen pár kroků od soukromé pláže a nábřežní promenády ve vesnici Sutivan ležící na severozápadním pobřeží. K zařízení hotelu patří restaurace, spa a vyhřívaný bazén.

Adresa: Perica Kala 1, Sutivan, Brač

Akční nabídka ubytování zde

.

Valamar Collection Dubrovnik President Hotel

Na pláži nedaleko Dubrovníku leží Valamar Collection Dubrovnik President Hotel 5*, další přímořský resort. Zdejší pláž je široká a krásná a resort je relativní blízkosti starého města Dubrovníku (6,5 km). Apartmány a pokoje skýtají výhled na moře z vlastní terasy. Mají různé velikosti, ale i pokoje vstupní úrovně jsou pohodlné, s luxusním povlečením, designérskými toaletními potřebami a rozkládací pohovkou, takže zde může přespat jedna osoba navíc (ideální pro rodiny s 1 dítětem). Dále jsou zde propojené pokoje pro rodiny, které potřebují více místa. Resort zahrnuje restauraci, bazén,  spa, saunu a fitcentrum.

Adresa: Iva Dulcica 142; Babin kuk Complex, Dubrovník

Akční nabídka ubytování zde

Objevte krásy chorvatského pobřeží na jachtě od Goolets

Tui SENSIMAR Adriatic Beach Resort

Na dalmatském pobřeží mezi Splitem a Dubrovníkem ve městě Makarska se nalézá Tui SENSIMAR Adriatic Beach Resort 4* (adults only/jen pro dospělé), který je oblíbeným místem pro páry. Má 266 pokojů, které jsou stylové a moderní, s pohodlnými postelemi a barevnými akcentními prvky; kromě toho nabízejí skvělé výhledy na moře. Vybírat si můžete z 3 restaurací včetně bufetu. Resort leží jen kousíček od oblázkové pláže a výhledy odtud jsou dramatické díky jeho poloze na úpatí jednoho z nejvyšších vrcholů Chorvatska. Zařízení zahrnuje velký bazén a možnost rezervovat si pokoj s přímým přístupem do vody (swim-up room).

Adresa: Porat 135, Živogošće

Akční nabídka ubytování zde

.

Sun Gardens Dubrovnik 

15 plážových resortů v Chorvatsku 2

Na pláži nedaleko Dubrovníku se nachází Sun Gardens 5*, hotel zaměřený na rodiny s dětmi. Na místě je dětský klub nabízející aktivity, výlety a další akce, aby rodiče mohli mít čas pro sebe. Také je možné si objednat hlídání dětí. Apartmány a pokoje jsou barevné a většina nabízí balkon a výhledy na moře. Všechny mají toaletní potřeby od designéra Salvatore Ferragama a kvalitní povlečení na pohodných postelích. Rezervace do klubu Vám umožní přístup do salonku. Na místě je celkem 8 restaurací! K dalšímu zařízení patří bazén, spa, sauna, tenisové kurty a tělocvična.

Adresa: Na Moru 1, Orasac

Akční nabídka ubytování zde

.

Le Meridien Lav Split

Na soukromé pláži ve Splitu najdete Le Meridien Lav Split 5*, příjemný resort, který je stejně tak vhodný pro rodiny s dětmi jako pro páry. Zařízení je stylové a současné, s 381 pokoji a s apartmány. Jsou provedeny v teplých odstínech a na stěnách mají zarámované staré černobílé fotografie. Pokoje nabízejí balkon a většina i výhled na moře. Zařízení na místě zahrnuje 4 restaurace, spa s finskou saunou a 3 římské lázně s vyhřívanou komorou a několika bazény. Pokud přijedete s dětmi, na místě je dětský klub, dětské hřiště a dětský bazén.

Adresa: Grljevacka 2A, Podstrana

Akční nabídka ubytování zde

.

Park Plaza Verudela

Na Istrii, což je méně turisticky orientovaný, ale neméně krásný, region Chorvatska, se nachází Park Plaza Verudela 4* u moře ve městě Pula. Je oblíbeným cílem rodin na dovolené, protože nabízí ubytování ve stylu apartmánů s vlastním stravováním. Ty jsou prostorné s moderní výzdobou, čisté a celkově velmi pohodlné. Resort se nalézá přímo na pláži a má vlastní bazén, bezplatné parkování a Wi-Fi.

Adresa: Ulica Verudela 11, Pula

Akční nabídka ubytování zde

.

Hotel Korsal

Hotel Korsal 4* se nachází přímo na pláži na Korčule a jen asi 5 minut chůze od historického starého města. Nabízí pouze 18 pokojů ve 3 budovách a ty jsou čisté a pohodlné, s kvalitními matracemi a polštáři a s podlahami z masivního dřeva. Většina pokojů skýtá pohled na moře a prošla renovací. K zařízení hotelu patří restaurace s pěknou venkovní terasou, která shlíží na promenádu vedoucí kolem úseku pláže. Je možné si objednat masáže a hotel je vhodný pro rodiny s dětmi.

Adresa: Šetalište Frana Kršinića 80, Korčula

Akční nabídka ubytování zde

O chorvatském víně

Amfora Hvar Grand Beach Resort

Na ostrově Hvar leží Amfora Hvar Grand Beach Resort 4*, rozsáhlý resort ve stylovém prostředí hlavního přístavu hned vedle města Hvar. Velký resort bývá vytížený především v létě, ale jeho pokoje jsou čisté a pohodlné a mají balkon. Zařízení hotelu zahrnuje obrovský vyhřívaný bazén s mnoha lehátky kolem a s často rušnou scénou, kde odpoledne z reproduktorů hraje hudba; je to oblíbené místo pro mladé páry a skupiny přátel. Dále je zde luxusní plážový klub (platí se vstupné) s vlastním spa, restaurací, přístupem na pláž a přístřešky cabana. Pokud přijedete s rodinou, k dispozici je dětský klub. Na místě najdete mezinárodní restauraci ve formě bufetu.

Adresa: Ulica biskupa Jurja Dubokovica 5, Hvar, Hvar

Akční nabídka ubytování zde

.

Hotel Fortuna

Také na ostrově Hvar ve vesnici Milna, necelých 5 km od města Hvar, na krásném místě u pláže najdete butikový Hotel Fortuna 4*. Hotel má pouze 18 pokojů, ale všechny jsou světlé a vstřícné, s pohodlnými postelemi a pěknou koupelnou, některé mají hydromasážní sprchy. Všechny pokoje mají balkon s výhledem buď na moře, nebo do zahrady. Pokud jde o opalování a koupání, v blízkosti hotelu jsou 4 oblázkové pláže, včetně hlavní pláže začínající kousek od vchodu. Na pláži si můžete vypůjčit (za poplatek) lehátka a slunečníky. Na pláži je také restaurace s mezinárodním menu, které je známé svojí pizzou a těstovinovými pokrmy.

Adresa: Milna 27, Milna, Hvar

Akční nabídka ubytování zde

Nejlepší luxusní hotely v Chorvatsku

Hotel Bozica

Malý rodinný butikový Hotel Bozica 4* se nachází na zeleném ostrově Šipan nedaleko pobřeží u Dubrovníku. Hotel shlíží na zátoku Sudjuradj a nabízí daleké výhledy z tichého prostředí přímo na pobřeží. K dispozici je soukromá pláž. Snadno se odtud dostanete na ostrovy Brač a Hvar. Ostrov Šipan je nádherný, s olivovými háji s divoce rostoucími bylinami. Ubytování je ve 27 pokojích, které jsou provedeny ve světlých barvách, jsou prostorné a pohodlné. Mnohé skýtají výhled na moře a některé mají balkon. Pokud byste si přáli bydlet v pokoji v přístavbě ve III. patře, kam nevede výtah, získáte skvělé ceny. K zařízení hotelu patří restaurace s velkou terasou a bazén s lehátky kolem.

Adresa: Ulica br. 13, 1D, Sudurad

Akční nabídka ubytování zde

.

Bluesun Hotel Elaphusa

Hned vedle nádherné pláže Zlatni Rat na ostrově Brač najdete Bluesun Hotel Elaphusa 4*, luxusní moderní zařízení, které je oblíbené u rodin s dětmi hledajících aktivní dovolenou. Můžete se zde věnovat mimo jiné potápění, bowlingu nebo cyklistice. K dispozici je obrovské spa a wellness centrum s krytým bazénem s mořskou vodou, hydromasážním zařízením, několika saunami a řadou masáží včetně péče o obličej. Pokoje jsou světlé, v námořnických barvách a stylu a s dřevěnými podlahami. Na balkon vedou zasouvací prosklené dveře od podlahy ke stropu, ne všechny ale mají přímý výhled na moře. Co se týče jídla, k dispozici je několik možností včetně hlavní restaurace, která nabízí 3 jídla formou bufetu denně.

Adresa: Put Zlatnog Rata 46, Bol, Brač

Akční nabídka ubytování zde

.

Radisson Blu Resort & Spa Split

Radisson Blu Resort & Spa 5*, obrácený k Jadranu a ostrovu Brač, je vzdálen asi 30 minut chůze od historického starého města Splitu. Velký hotel nabízí 250 pokojů a apartmánů, kde je každé patro odlišeno barevně a tematicky; např. když budete na olivovém patře, očekávejte zelené téma související s olivami. Bez ohledu na téma můžete očekávat okna od podlahy ke stropu, která se otevírají na balkon, většinou s výhledem na moře. Nejlepší výhledy budete mít z apartmánu v nové přístavbě, který má nejluxusnější výzdobu. Hotel nabízí přístup na oblázkovou pláž s lehátky, půjčovnu stand-up paddleboardů a vodních skútrů (jet ski). Dále je zde bazén velmi působivé spa s hydroterapií včetně ledové fontány. Pokud jde o jídlo, vybírat si můžete z několika restaurací včetně jedné, která nabízí velký bufet.

Adresa: Put Trstenika 19, Split

Akční nabídka ubytování zde

.

Maritimo Hotel

Přímo na oblázkové pláži (které jsou pro Chorvatsko typické) se nachází Maritimo Hotel 3*, malý rodinný podnik s příjemnou atmosférou. Najdete ho ve městě Makarska u malého přístaviště a z hotelu budete mít výhled na ostrovy Hvar a Brač, které jsou odtud snadno přístupné. K dispozici je 21 pokojů a 1 apartmán v nejvyšším patře. Všechny mají moderní design, jsou čisté a pohodlné. Dále zde najdete restauraci podávající výběr tradičních chorvatských pokrmů, tak jako pokrmy mezinárodní kuchyně. Budete-li se chtít většinou stravovat v restauraci, požádejte o balíček all-inclusive.

Adresa: Put Cvitačke 2a, Makarska

Akční nabídka ubytování zde

.

Hotel Park

Hned nad hlavní pláží ve Splitu za hradbami města se nachází Hotel Park 5*, nejstarší luxusní hotel ve městě otevřený v roce 1921. Zahrnuje krásně udržované pozemky se zahradou a výhledy na moře. Neleží sice přímo na pláži, ale je to jeden z nejlepších resortů ve Splitu a hosté mají snadný přístup na pláž Bačvice. Hotel je vzdálen jen 10 minut pěšky od starého města. Zdejší apartmány a pokoje jsou luxusní, v barevné paletě odstínů modré a šedé inspirované mořem a stylem art deco. K dispozici je rovněž 7 velkých apartmánů pro hosty, kteří si přejí více místa.; jeden z nich má vlastní venkovní vířivku jacuzzi. K zařízení hotelu patří bazén umístěný na dřevěné terase u upravené zahrady s lehátky a slunečníky. K dispozici je také příjemné spa se solnou komorou, horkou koupelí a saunou. Co se týče jídla, hotelová restaurace podává kvalitní jídla ve formálním interiéru nebo venku v patiu.

Adresa: Hatzeov Perivoj 3, Split

Akční nabídka ubytování zde