Co dělat ve Vancouveru za deštivého dne

Co dělat ve Vancouveru za deštivého dne 1

Je to město, kde šedivé nebe může přejít v neúprosný déšť kdykoli v roce. A když jste ve Vancouveru a nastane liják, máte na výběr ze dvou možností: vrátit se do postele ve Vašem hotelu nebo to udělat jako místní a předstírat, že je to jen další „tekutý slunečný den.“ Pro návštěvníky, kteří nejsou připraveni na nečas na Západním pobřeží, zde uvádíme tipy co dělat ve městě, kterému se ne náhodou přezdívá Raincouver.

 

Tropický ráj

Pacifický Severozápad Severní Ameriky má mírné podnebí deštných pralesů, ale mnohem teplejší džungli najdete v Bloedel Conservatory v Queen Elizabeth Park. Pod skleněnou triodetickou kopulí nabízí ideální lék na mizerný den v teplém malém ráji s palmami, vonícími květinami a chomáči zrajících banánů. Spatříte zde také hlučné skupinky papoušků a čiperných kanárů zabývajících se ptačími bitvami o hromadění semínek. V jiném případě je Velký sál v Muzeu antropologie při Univerzitě Britské Kolumbie ideálním místem, odkud můžete pozorovat zuřící bouři, která útočí na okna sahající od podlahy ke stropu. Spatřit tu můžete mnoho skvělých artefaktů souvisejících s domorodými Prvními národy; ve sbírce dřevořezeb např. spatříte dva muže ve člunu, kteří vypadají dobře připraveni na zdejší počasí. A pokud ve Vás nízké nebe probudí temné sklony, vydejte se do osobitého Vancouverského policejního muzea. Jeho morbidní hlavní atrakcí je dřívější márnice, ale prohlédněte si také místnosti zabývající se několika skutečnými místními vrahy. Pokud Vám nezačala být zima kvůli dešti, určitě Vás zamrazí při spatření krvavých fotografií a expozic. Poté se vydejte za světlem do anglikánské katedrály Christ Church Cathedral. Je to tiché místo, kde se můžete ukrýt před nelaskavým počasím, a její oslavovaná vitrážová okna umožňují vidět svět v duhových barvách, ať už je venku jakkoli.

Hlavní turistické atrakce Vancouveru

Život na ostrově

Granville Island je oblíbený cíl za slunečného odpoledne v samém srdci Vancouveru. Může to ale také být praktické místo, kde se schovat za deště: v létě zde bývá přeplněno, zatímco přeháňky obvykle odradí největší davy, takže obchody, galerie a restaurace jsou mnohem méně rušné než obvykle. Příhodný doplněk si můžete koupit v obchodě Umbrella Shop, takže budete chráněni při přesouvání se mezi atrakcemi. Nejlepší místo při bouřkovém počasí na ostrově představuje trh Granville Island Public Market. Obsaďte si stůl u okna a pozorujte promáčené racky v zálivu False Creek, zatímco Vy budete v teple s šálkem zázvorového čaje rooibos ze zdejší prodejny Granville Island Tea Company. Chcete raději něco silnějšího? Zaběhněte do nedalekého Granville Island Brewing, jednoho z nejstarších mikropivovarů ve Vancouveru, jehož provoz v malém nabízí prohlídky a pohodové degustace. A pokud byste pak ještě chtěli skleničku, skočte si za roh do Liberty Distillery, kde mají happy hour od 15 do 18 hod. (Po-Čt), kdy sem míří místní. Ale pokud za deštivých odpolední rádi pobýváte v útulných barech, těžko něco předčí Brassneck Brewery na Main Street. Když přijdete se skupinou, můžete obsadit „tajný stůl“ v zadní části, která nemá okna, takže je možné předstírat, že je venku slunečno, a přitom se ponořit do nejlepších produktů ze zdejších mikropivovarů. Podívejte se na stále se měnící nabídku na tabuli nad barem a přidejte k tomu losí klobásu ze sklenice na pultu.

Co dělat ve Vancouveru za deštivého dne 2

Literární zájmy

Pokud budete ještě stát na nohou, můžete vystřízlivět při krátké chůzi do kopce a při kávě v Gene Cafe nacházející se v budově Flatiron s okny od podlahy ke stropu, v deštivém počasí často orosené. Nenašli jste volné místo? Otevřete si deštník, pokračujte jižním směrem na Main Street, kde najdete větší kavárnu 49th Parallel Coffee s hipstery s notebooky a koblihami Lucky’s. A pak nastane čas na návštěvu knihkupectví. Vancouver nabízí dobrý výběr skvělých nezávislých obchodů, kde můžete strávit hodiny procházním hromad knih. Na Main Street najdete stálici mezi knihkupectvími, Pulpfiction Books, zatímco na křižovatce ulic West Pender a West Hastings v centru je přeplněné Macleod’s Books a půvabné malé Paper Hound.

 

Strava pro tělo

Déšť bývá samozřejmě často doprovázen chladným počasím, které ohlašuje dny, kdy nejlépe zahřeje teplá polévka. A některé restaurace jsou v takovém čase ideálním místem, které šíří útulnou záři držící Vás na místě, místo abyste se vydali zpět do ledových ulic. Rustic Burgoo Bistro, vegetariánská legenda Naam a Templeton nabízejí menu s „jídlem útěchy“ a teplé prostředí k tomu. Ale hvězdou mezi nejlepšími restauracemi ve Vancouveru za chladného dne je nepochybně Acme Cafe. Posaďte se u okna a pozorujte místní, jak bojují s rozbitým deštníkem, nebo se schovejte do zadní místnosti a ponořte se do domácí sekané či klobás s kaší. Pořád prší? Objednejte si čerstvě upečený ovocný koláč a horký sladký krém, aby trochu rozsvítil Váš den.

Hlavní turistické atrakce Kanady

Nakupování mimo nákupní centra

Pokud máte boty náchylné k promoknutí, možná Vás zláká představa nejbližšího nákupního centra nebo příležitost strávit odpoledne prohlížením dlouhé řady nepromokavých bund v Mountain Equipment Co-op. Dnes to ale není jediná možnost. Místo toho si můžete zvolit ulici s tak vysokou koncentrací skvělých obchodů, že budete venku pouhé sekundy, když budete přecházet z jednoho do druhého. Ve Vancouveru to je West 4th Avenue v Kitsilanu, Water Street v Gastownu, a především pak pár bloků vedoucích jižně od 18th Avenue na Main Street. Zde naleznete úplný roh hojnosti nezávislých obchůdku jeden vedle druhého (nebo přímo naproti), kde stojí za to strávit odpoledne. Procházejte nové i retro hadříky ve Front & Company, ponořte se do cool oblečení v butiku Smoking Lily nebo do alb v Neptoon Records a Red Cat Records. Pokud jde o večerní zábavu, nejlepší je načasovat svoji návštěvu na první čtvrtek v měsíci. Tehdy stylové papírnictví Regional Assembly of Text (plné sešitů, pohlednic Vancouveru a s čítárnou plnou pěkných ručně vyráběných sešitků) pořádá pravidelný společenský večer. Od 19 hod. nabízí Klub psaní dopisů (vstup zdarma) všem příchozím příležitost si vyzkoušet retro psací stroje nebo vytvořit důležitý dopis svým blízkým, zatímco okna zvenčí bičuje déšť. Stačí si najít volnou židli, srovnat myšlenky a naťukat do dopisu: „Ve Vancouveru prší. Kéž byste tu byli se mnou.“

Akční nabídka ubytování zde