RÁDI CESTUJETE SAMI? VYHNĚTE SE TĚMTO NEBEZPEČNÝM VELKOMĚSTŮM!

RÁDI CESTUJETE SAMI? VYHNĚTE SE TĚMTO NEBEZPEČNÝM VELKOMĚSTŮM! 1

Pro mnohé cestovatele je svět velkolepým prostorem, kde na každém kroku najdete něco úžasné. Každým dobrodružstvím se učíme něco nového, poznáváme lidské chování v nejrůznějších podobách i sebe samých. Jistě, cestování je skvělé v mnoha ohledech. No kromě krásných a přátelských destinací existují i ​​takové, které výletníky nevítají s nadšením a otevřenou náručí. Právě naopak – jsou pro cestovatele nebezpečným místem.

Myslíte, že nejhorší, co se vám může stát je, že vám ukradnou doklady nebo vás šílený taxikář odveze někde na konec světa a vymámit z vás všechny peníze? Jste na omylu. Turisté jsou ideálními oběťmi ozbrojených gangů, terorismu, krádeží a domácích obyvatel, kteří často jednají podle svých vlastních motivů.

Některá místa jsou jednoduše nebezpečnější než jiné – zejména pro turisty, kteří mají v oblibě cestování samotě. Ani nejobsáhlejší cestovatelské zkušenosti někdy nestačí. Pokud plánujete „sólo“ výlet do některého z těchto míst, změňte své plány, případně investujte do pořádného cestovního pojištění!

Bogota, Kolumbie

Bogota, historické a energické centrum Kolumbie, je průmyslové město, nacházející se v srdci země. Je známé především produkcí vynikající luxusní kávy a exportem nádherných květin. Tisíce turistů cestují do Kolumbie kvůli studiím, dobrovolnické práci i turismu. Mnoho z nich si neuvědomuje, že toto město je pro turisty považováno za nejnebezpečnější.

Teroristické organizace, drogové kartely a ozbrojené pouliční gangy jsou znaky prezentující Kolumbii, obzvláště Bogotu. Podle kolumbijské vlády jsou pro zločince lehkým terčem zejména návštěvníci z různých zemí. Tamní vládě se sice podařilo za posledních 15 let snížit počet únosů, ale přesto jsou čísla každý rok dosti vysoké.

Výlet do Bogoty může být neocenitelnou zkušeností, ale musíte počítat s velkým rizikem. Pro ty, kteří plánují cestu do tohoto města – mějte připraveny bezpečnostní opatření pro případ, že se dostanete do nepříjemné situace.

Mexico City, Mexiko

Každý den překročí hranici mezi Spojenými státy a Mexikem 150 000 lidí. Důvody jsou různé – dovolené v pobřežních resortech, návštěva rodiny, známých, obchodní setkání … Mexiko je populární a snadno přístupnou destinací pro množství turistů. A jeho hlavní město – Mexico City – není žádnou výjimkou.

Mexico City je sice krásné, ale může se pochlubit širokou paletou kriminality – zahrnuje krádeže, rabování, přepadení a dokonce i únosy. Ženám se nedoporučuje cestování veřejnou dopravou v pozdních večerních hodinách.

I když tato fakta vyzní hrozivě, mnoho turistů se každoročně vrátí ve štěstí a zdraví domů. Přestože preferujete cestování samotě, preventivně popřemýšlejte nad „parťáky“ a zahrňte je do svých cestovatelských plánů.

New Delhi, Indie

Neustále rostoucí obchodní centrum Indie, New Delhi, láká návštěvníky na byznys i zábavu. Toto město si stále buduje svou mezinárodní identitu, ale vůbec mu v tom nepomáhá stoupající kriminalita. Jedním z největších problémů tohoto města je sexuální násilí na ženách.

Vláda varuje příslušnice něžného pohlaví před sexuálním násilím, zvláště ty, které se rozhodli cestovat samy. Tomuto násilí se zatím nedaří zabránit – cestovatelky z různých zemí přiznali, že se během pobytu v New Delhi setkali s obtěžováním i násilím. Ženám se doporučuje cestovat ve větších skupinkách – výlet samotě by pro vás mohl být velmi nebezpečný.