RADY PRO VÁŠ BYZNYS OD ÚSPĚŠNÝCH MILIARDÁŘŮ

RADY PRO VÁŠ BYZNYS OD ÚSPĚŠNÝCH MILIARDÁŘŮ 1

Nespočet rad o tom jak podnikat, jak se prosadit a čeho se držet na cestě za vysněným životem najdete všude kolem vás. Nikdo vám však neporadí lépe, než lidé, které byznys se stal skutečně úspěšným. Jakých pravidel se při své práci drží a co radí vám? Podívejte se s námi na několik jednoduchých tipů, které miliardáři uplatnily v praxi a přinesly jim skutečné výsledky.

Rady o které se tito úspěšní muži podělili se světem samozřejmě nezaručí i váš úspěch. Rozhodně vám však pomohou. Vybudovali úspěšný byznys v různých oblastech, v různém čase a za různých okolností. Jsou však pravidla, která můžete uplatnit téměř všude. Učte se na chybách druhých a vneste tyto poznatky do základů vaší strategie podnikání.

Co vám radí úspěšní světoví podnikatelé?

David Mark Rubenstein, finančník z Marylandu a spoluzakladatel The Carlyle Group. Společnost zaměřená na finanční poradenství mu vynesla majetek v hodnotě 2,5 miliardy dolarů. „Vytrvejte. Neberte „ne“ jako odpověď. Pokud jste spokojeni se sezením za stolem bez zbytečného riskování, budete tam sedět dalších 20 let. „Toto je pravděpodobně úplně první pravidlo, kterého byste se v podnikání měli držet. Vytrvalost a cílevědomost vás posune výš než si myslíte. Nevzdávejte souboje s konkurencí, jděte přímo za tím, co chcete. Držte se svých ambicí a postavte na nich svůj úspěšný byznys.

Carl Ichan, byznysový magnát, investor a akcionář. Na kontě má 15,5 miliardy dolarů zejména díky investicím v oblasti aut, energií či kasin. Jeho jméno se stalo značkou společnosti Icahn Enterprises se závratnými výnosy. „Dbejte na to, abyste na konci dne měli dostatečný kapitál.“ Samozřejmě, riskování v podnikání je nezbytností. Musíte však stát na stabilních základech. Bez dostatečného kapitálu se nikam nepohnete. Jistě, jde pravděpodobně o nejvíce frustrující část podnikání, proto dobře zvažte vše od malých investorů, přes půjčky od banky až po pomoc od rodiny. Nikdy nevíte kdo řekne ano.

Mark Cuban, Americký podnikatel a investor s majetkem 3,3 miliardy dolarů. Vlastní společnost Dallas Mavericks a Landmark Theatres. Je také spoluvlastníkem 2929 Entertainment. Jeho tvář jste mohli také vidět v ABC reality show Shark Tank. „Naučil jsem se, že pokud v něčem li skutečně uspět, musíte do toho vložit svůj čas. Nemůžete se jednoduše někoho zeptat, jestli je to dobrý nápad, musíte na to přijít sám. „Zde se opět potvrzuje, že tvrdá práce a výdrž přináší výsledky. Jděte do věcí naplno a zejména osobně.

William O`Neil, investor, makléř, spisovatel. Za jeho výdělky stojí William O`Neil & Co, Investor`s Business Daily a několik jeho knih. „Pokud uděláte chybu na akciovém trhu, jediná správná věc kterou můžete udělat je opravit ji. Vaše ego a hrdost se nevyplácí, stejně jako váhání v momentě kdy se začnou ukazovat ztráty. „Hrdost je hlavním kamenem úrazu mnohých podnikatelů. Nesnažte se zakrýt či ignorovat své chyby. Přijměte je a učte se z nich, to je jediný způsob jak pokročit dále.