RECEPT NA SPOKOJENÝ ŽIVOT- DÍKY TÍMTO 3 PRAVIDLŮM!

RECEPT NA SPOKOJENÝ ŽIVOT- DÍKY TÍMTO 3 PRAVIDLŮM! 1

Po formální, oficiální stránce se dovršením 18-ti let naše dětství pravděpodobně skončilo. Naštěstí to neznamená fakt, že se tímto věkem končí i celý náš dosavadní svět. Ano. Uznejme si, že na celovečerní akce trvající až do rána bílého, nám při toliko povinnostech už nezbývá čas.

Nicméně dospělostí mnoho věcí končí a ještě více jich začíná. Ale co můžeme dělat, abychom jako ,, dospěláci“ neupadli do stavu bezcílného hledání smyslu našeho života? Jednoduše osvojit si nepsaná životní pravidla, podle vlastní chuti. Dodržujete alespoň pár z nich?

3 nepsaná pravidla spokojeného života

Vzdělávání

Možná se vám tento bod bude jevit jako absolutně klišé. Ale na druhé straně, z vlastní zkušenosti mohu zmíněné pravidlo jen potvrdit. Nasávání informaci přináší s sebou mnohé výhody. Nové znalosti, které jsou základem pro úspěch na školní zkoušce. Skvělý pocit po jejím zvládnutí. Poslouží i jako pevný základ, který nás přivádí do odborné praxe. Výsledkem čehož jsou nové zkušenosti, motivace i příliv sebedůvěry a sebevědomí.

Relax a zábava

Stromy shazují listy, a ani automobily se bez paliva nikam nerozjedou. Někdy je nutné dobít baterky a zrelaxovat. Jinak se vám může přihodit určité psychické vyhoření, jehož důsledkem ztratíte chuť provádět jakékoliv běžné činnosti. Duševní únavě se při tom dá vyhnout pravidelnou relaxací. Cvičením, procházkou na čerstvém vzduchu, čtením oblíbené knihy, kinem nbo vášnivým tancem.

Nadhled

,,Možná mi to není souzené. Nebo nemám na to štěstí. Asi mám jen smůlu.“ Poslouchám tato slova z každé strany? Není žádným tajemstvím, že se jako lidé příliš často stěžujeme. ,,Možná nemám smůlu, jen ještě nemám tolik dovedností, kolik bych potřeboval(a).“ Jedna věta s úplně jiným pohledem na svět. Z každé situace, která se nám v životě přihodí si umíme vzít jakékoliv varianty. Dobré i špatné. Je jen na nás jak se k nim postavíme.

Pokud se toužím v jakékoliv sféře zlepšovat, měli bychom se podívat na obě strany mince. Protože jeden trn, zároveň obsahuje jeden květ. A i jeden květ umí potěšit svět.