10 luxusních hotelů, které proslavily filmy

10 luxusních hotelů, které proslavily filmy 1

Fairmont San Francisco, USA     

Hotel Fairmont San Francisco (úvodní foto) s panoramatickým výhledem na San Francisco a jeho záliv z výšin čtvrti Nob Hill představuje bezkonkurenční kombinaci luxusního ubytování, elegantních konferenčních prostor a vynikajícího servisu, která přispívá k nezapomenutelnému zážitku. Luxusní sanfranciský hotel se nachází jen kousek tramvají/lanovkou (cable car) od rušného centra města, finančního okrsku, náměstí Union Square a nábřežního okrsku Fisherman’s Wharf. Navíc hotel představuje jediné místo v San Franciscu, kde se setkávají všechny linky cable cars. Honosný podkrovní apartmán (penthouse) v hotelu (18 000 USD za noc) se objevuje ve filmu Skála (1996) se slavnou scénou na terase s Nicholasem Cageem a Seanem Connerym.

Akční nabídka ubytování: Fairmont San Francisco

.

The Palace of the Lost City, JAR

10 luxusních hotelů, které proslavily filmy 2

Rozsáhlý komplex The Palace the Lost City zabírající 60 akrů odlehlé jihoafrické divočiny byl vybudován v kráteru vyhaslé sopky a představuje fantastickou destinaci, kde spojení luxus v buši získává nový význam. The Palace se může chlubit interiéry s ručně vyřezávanými stěnami, na míru vyrobeným nábytkem a stropy, které zobrazují klasickou africkou krajinu. Venku se nachází Valley of Waves, imitace moře a palem lemujících pláž včetně bazénu s vlnami o rozloze 5600 m², s vodními skluzavkami, houpacím mostem a stezkami v Botanické zahradě. Kromě toho skýtá šanci spatřit Velkou 5 divokých zvířat při safari výletech do přilehlého NP Pilanesberg. V hotelu se natáčela romantická komedie Dovolená za trest (2014) s Adamem Sandlerem a Drew Barrymore.  

Akční nabídka ubytování: The Palace of the Lost City

.

The Waldorf Astoria New York, USA   

10 luxusních hotelů, které proslavily filmy 3

The Waldorf Astoria New York 5*, legendární secesní klenot, který je od roku 1993 oficiální památkou New York City, zabírá celý městský blok na Park Avenue a prošel rekonstrukcí v hodnotě více jak 300 mil. USD. Když americký prezident cestuje do New Yorku, vždy se ubytuje ve Waldorf Astoria, který je rovněž nejčastější volbou hlav států a hodnostářů z celého světa. Vlajkový hotel skupiny Hilton Group nastavuje standard pro luxusní pokoje a apartmány, vybrané večeře a přední akce už více jak 100 let. Waldorf Astoria nedávno prošel rekonstrukcí a natáčela se zde řada filmů, kdy k nejslavnějším patří Serendipity (2000), Krásná pokojská (2002) a Růžový panter (2006).

Akční nabídka ubytování: The Waldorf Astoria New York

.

The Gritti Palace, Benátky, Itálie  

10 luxusních hotelů, které proslavily filmy 4

The Gritti Palace, a Luxury Collection Hotel, který je součástí The Luxury Collection od Marriott, je jeden z nejoslavovanějších luxusních hotelů v Benátkách. Je místem, kde se italská historie a kultura setkává s renomovaným benátským stylem, místem s výjimečným uměním a elegancí, a navíc s příjemně intimní s domáckou atmosférou. Gritti Palace s plovoucí terasou na nejlepším místě na benátském Velkém kanále vždy přitahoval vlivné lidi, celebrity a elitu z celého světa, kteří se sem přicházejí bavit, čerpat inspiraci a oslavovat během mezinárodních akcí, jako je Biennale současného umění a Benátský filmový festival. V Gritti Palace natočil Woody Allen film Všichni říkají: miluji tě (1996). 

Akční nabídka ubytování: The Gritti Palace

.

Taj Lake Palace, Udajpur, Indie

10 luxusních hotelů, které proslavily filmy 5

Když poprvé zahlédnete hotel Taj Lake Palace v indickém Udajpuru, je obtížné uvěřit, že plovoucí vize z bílého mramoru je skutečná. Ubytování v Taj Lake Palace je stejně tak skvělé jako jeho exteriér. Každý z 66 pokojů a 17 apartmánů nabízí fantastické výhledy na bohatý decor, takže hosté jsou obklopeni královským pohodlím. K nejpřesvědčivějším patří apartmán Chandra Prakash („Měsíční třpyt“). Dekorativní zlacené lišty, zdobené mramorové sloupy a pěkné okrasné mřížoví zapůsobily i na maharádžu, který zde v roce 1930 pobýval. Ve filmu Chobotnička (1983) Roger Moore v roli Jamese Bonda plave k „plovoucímu paláci“ obydlenému pouze krásnými ženami.

Akční nabídka ubytování: Taj Lake Palace

.

Beverly Wilshire, Beverly Hills, USA

10 luxusních hotelů, které proslavily filmy 6

Beverly Wilshire, a Four Seasons Hotel, který je pamětihodností už od svého otevření v roce 1928, kombinuje historii a krásu v samém srdci kalifornského města Beverly Hills, jen pár kroků od nakupování a restaurací na Rodeo Drive. Po celá desetiletí je hotel vyhledávanou adresou hollywoodských celebrit a mezinárodní elity, jako je Elvis Presley, John Lennon, Warren Beatty, obchodník Aga Khan, dalajláma a britská královská rodina. Luxusní hotel má 395 stylových pokojů pro hosty (včetně 137 prostorných apartmánů), restauraci s michelinskými *, spa světové úrovně a přátelský servis značky Four Seasons. V Beverly Wilshire se natáčel slavný film Pretty Woman (1990), takže ikonický hotel přitahuje ke svým dveřím také milovníky filmu.

Akční nabídka ubytování: Beverly Wilshare Beverly Hills

.

Bellagio Las Vegas, USA

10 luxusních hotelů, které proslavily filmy 7

Bellagio Las Vegas, který je součástí vysoce uznávané skupiny MGM resort & casino, je jedna z nejlepších možností ubytování pro náročné cestovatele v nevadském Las Vegas. Nabízí závratných 3950 pokojů, špičkové restaurace, zelenou Botanickou zahradu a skleník, honosné spa, salon a nakupování v designérských buticích. Galerie výtvarného umění Bellagio přináší výstavy obrazů, skulptur a prací na papíře od nejvlivnějších umělců světa (včetně Picassa). Hotel se inspiroval vesnicemi v jižní Evropě a shlíží na jezero modré jako Středozemní moře, kde pozoruhodné fontány vytvářejí velkolepou show. Ve filmu Dannyho parťáci (2011) plánuje hvězdné herecké obsazení (George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon a Andy Garcia) vykrást trezor v Bellagiu

Akční nabídka ubytování: Bellagio Las Vegas 

.

Park Hyatt Tokyo, Japonsko

10 luxusních hotelů, které proslavily filmy 8

Od okamžiku, kdy hosté vejdou dovnitř a převezmou klíč od pokoje na kroužku z pravého stříbra, je jasné, že pobyt v hotelu Park Hyatt Tokyo bude mimořádně luxusní zážitek. Legendární hotel Park Hyatt Tokyo, umístěný v horních patrech moderního mrakodrapu tyčícího se nad jedním z nejúžasnějších asijských velkoměst, je elegantní oázou prostoru a klidu shlížející na japonské Tokio a rovinu Kanto až k hoře Fudži. Prostorné pokoje mají stylově vybavené interiéry, se zemitými odstíny tmavě zelené a hnědé, s ebenovým nábytkem a hřejivostí zprostředkovanou pěknými dřevěnými prvky, ručně vázanými koberci a obklady stěn z přírodních vláken. V Park Hyatt Tokyo se natáčel film Ztraceno v překladu (2003) se Sofií Coppola.

Akční nabídka ubytování: Park Hyatt Tokyo

.

St Regis Bora Bora

10 luxusních hotelů, které proslavily filmy 9

Resort St Regis Bora Bora zabírající 44 akrů bujně zelené krajiny ohraničené bílým pískem a průzračnou lagunou představuje ztělesnění bezstarostné elegance. Jeho 100 skvěle navržených ubytovacích jednotek zahrnuje největší vily nad vodou v jižním Pacifiku, a také nádherné plážové vily, které jsou „výstavními skříněmi“ teplých exotických dřev, ručně vyráběných tkanin a regionálního umění. V dálce se tyčí majestátní hora Otemanu, stálý symbol vzdušného luxusu a působivého personalizovaného servisu, jenž je charakteristický pro značku St. Regis, Resort uprostřed dechberoucí krásy okolí představoval exotický Eden Resort při natáčení filmu Trable v ráji (2009). 

Akční nabídka ubytování: St Regis Bora Bora

.

Amanjena, Marrákeš, Maroko

10 luxusních hotelů, které proslavily filmy 10

Datlové palmy a olivovníky jsou rozesety v areálu resortu Amanjena, ultra luxusní oázy nacházející se nedaleko starobylého města Marrákeš a spravované značkou Aman. Příjemný klid resortu je doplněn snadným přístup do historické mediny a fantastické krajiny Moroka. Půvabné oblouky, kamenná nádvoří a mírné fontány v Amanjena odrážejí maurské dědictví regionu. Zdejší odvážné barvy, jako je slunečná červená a smaragdově zelená, odrážejí odstíny v Červeném městě Marrákeši s jeho královským dědictvím. Ze starobylé životodárné kotliny se zvedá 32 pavilonů a 7 vil (maison), současné interpretace marockých tradic. V Amanjena se natáčel film Sex ve městě 2 (2010), i když ve filmu je uvedeno Abú Dhabí.

Akční nabídka ubytování: Amanjena

10 luxusních hotelů, kde můžete potkat celebrity