Remake hodinek německých námořníků – ALPINA ALPINER HERITAGE MANUFACTURE KM 710

Remake hodinek německých námořníků - ALPINA ALPINER HERITAGE MANUFACTURE KM 710 1

Během druhé světové války prožívalo Švýcarsko zlaté období. Jejich banky byli útočištěm pro německé nacistické pohlaváře a zámožné lidi. Ti se báli co přinese válka a úspěchy měli i hodinářské firmy. Na zvýšené poptávce po přesných přístojích profitovala třeba značka Alpina.

Ta vytvořila pro německé námořnictvo modelovou řadu s označením KM – Kriegsmarine. Němci chtěli náramkové hodinky pro úřady a příslušníky armády a měli mít lehce čitelné ciferníky a výrazné ručičky. Nyní se vracejí modeli opět na scénu ve sportovní edici Alpina Alpiner Heritage Manufacture KM-710.

Původní modely měli 32 – 35 mm a patřili k malým, pohodlně čitelným hodinkám. Typický byl pro ně bílý ciferník s kontrastními arabskými číslicemi, minutovou stupnicí ve stylu železniční trati a subciferník malých sekund. Podl strojků nesli název Alpina KM-596 nebo Alpina KM-592.

hodinky

Poslední model Alpiner Heritage Manufacture KM-710 má design z historických hodinek z 30. a 40. let minulého století. Ciferník je stříbrný a ručičky jsou ze světelkujícího Superluminia. Pro efekt jsou na ciferníku další zděděné prvky. Je tam zřetelnější minutová trať a lakované černé, arabské číslice.

Změna nastala na pozici 6:00, kde se zobrazovali sekundy. Nynní se tam nachází datum. Uvnitř je in-house kalibr AL-710. Je od značky Frédérique Constant (dokončený v roce 2012). Kalibr má 30,5 mm a je se zvonovým rotorem. Ten je dekórovaqný Ženevskými pruhy.

Oproti minulým modelům jsou hodinky větší, mají průměr 41,5 mm. Vodotěsnost hodinek je do 50 m a přední strana je zakončená zafírovým krystalem. Hodinky jsou doplněné černým řemínkem z telecí kůže. Cena byla stanovena na 70 000 Kč.