Řešení problémů v práci: Udělejte ze sebe blbce

Zdá se to jako něco úplně zvrácené. Proč byste se měli tvářit jako hlupák na místě, kde máte prokazovat své schopnosti? Protože vám to může pomoci zvládnout problematické situace a vylepšit si reputaci. Kdy je výhodné zapřít svůj intelekt?

Když vidíte prostor pro zlepšení
Zdá se vám, že věci by se mohli i jinak, ale když to šéfovi na rovinu, nadšený nebude. Zkuste něj tuto metodu: „Mohli byste si, prosím, se mnou projít tento projekt do hloubky, abych s ním dokázal lépe pracovat?“ To by neměl odmítnout.

Během vysvětlování můžete občas nabídnout své nápady na zlepšení a možná to nebude nutné, neboť pochopíte, že projekt je vymyšlený dobře.

 
Unhappy man with head in hand on white background

Když máte komunikovat s těžkou povahou
Ach, ti „úžasní“ nadřízení, kteří s oblibou zadávají práci v pátek odpoledne. Zkuste na ně takový manévr: „V mém plánu nic takového není. Něco mi ušlo během porady? „Nebo pokud se někdo přiživuje na vaší práci, můžete zkusit říci toto:“ Netušil jsem, že myslíme stejně. “

Když se vám něco nelíbí
Na poradě někdo vysloví nejhorší návrh, jaký jste kdy slyšel. Ale nemůžete hned nahlas říci: „To je špatné!“ Raději se zakousněte do jazyka a požádejte autora nápadu, ať vám blíže objasní svůj záměr. Možná mu během detailnějšího vysvětlování i bez vaší pomoci „dojde“, že tudy cesta nevede.

 
dreamstime_11016560-550x319

Když se šíří klepy
Určitě se u vás často zastavují kolegové a ptají se na váš názor na „kuloární“ novinky. Pokud jste mistrem v diplomacii, tak se z toho umíte dostat s noblesou. Pokud nepatříte k takovým šťastlivcům, je lepší nezapojovat se do drbání.

Pokud odpovíte „Bez komentáře …“ nebo „Raději bych o tom nemluvil …“ budete působit, že máte na to názor, ale nechcete se o něj podělit (což může vést ke drbům o vás). Používejte jednoduché: „To mě asi obešlo, „a zůstanete nestranní.