Revoluční Audi Prologue Concept zvedá laťku vkusu pořádně vysoko

Audi Prologue Concept je tím pravým představitelem budoucnosti automobilky pod vedením Marca Lichte. Nový designový ředitel vytvořil opravdové dílo, které svým designem a technologiemi určí směrování německé automobilky na další období. Při porovnání s Audi A8 je okamžitě vidět doslova 3 dimenze nejnovějšího konceptu, ta se vyskytuje ve všem, od světel po jednotlivé detaily interiéru.

Cílem týmu designérů bylo vytvoření modelu, který na nadcházející období doslova nalinkuje směrování automobilky a v praxi ověří reakce lidí na nové prvky. Proto nahradily dnes již běžné led světla laserovými, které v budoucnu převezmou žezlo, pro jejich širší využitelnost.

Interiér auta je však něco, o čem se mnohým automobilkám zatím ani ve snu nezdálo. Moderní středová konzola s OLED displejem, prostorem na napojení 2 mobilních zařízení a převodovou pákou je elegantně doplněna skoro 100 cm dlouhým a 9 cm širokým dotykovým displejem v 4K rozlišení před sedadlem spolujezdce.

Sedadla jsou vyrobeny z ultra lehkého a tenkého hliníku, potažené tou nejkvalitnější kůží, a svým tvarováním přispívají k maximálnímu pohodlí. Zadní sedadla díky velmi nízkému profilu, poskytují dostatek místa pro pasažéry, kteří by z blíže nezjištěných příčin nechtěli sedět na těch předních.

Přestože Prologue je zejména o designu a prezentací těch nejmodernějších a nejlepších technologií z dílny automobilky, Audi předběžně zveřejnilo také nabídku motorů. Jedním z nich by měl být TFSI V8 motor o objemu 4,0 litru s výkonem neuvěřitelných 605 koní. Díky 8 rychlostní převodovce zvládne dosáhnout 100 km rychlost za 3,7 sekundy, čemuž výrazným způsobem dopomáhá pomocný elektromotor o síle 48V, který v práci připomíná elektrické turbo. A zvuk? Ten jakoby ani nepatřil autu Audi, připomíná spíše americké Muscle cars.