Revoluční Audi Prologue Concept zvedá laťku vkusu pořádně vysoko

Revoluční Audi Prologue Concept zvedá laťku vkusu pořádně vysoko 1

Audi Prologue Concept je tím pravým představitelem budoucnosti automobilky pod vedením Marca Lichte. Nový designový ředitel vytvořil opravdové dílo, které svým designem a technologiemi určí směrování německé automobilky na další období. Při porovnání s Audi A8 je okamžitě vidět doslova 3 dimenze nejnovějšího konceptu, ta se vyskytuje ve všem, od světel po jednotlivé detaily interiéru.

Cílem týmu designérů bylo vytvoření modelu, který na nadcházející období doslova nalinkuje směrování automobilky a v praxi ověří reakce lidí na nové prvky. Proto nahradily dnes již běžné led světla laserovými, které v budoucnu převezmou žezlo, pro jejich širší využitelnost.

Interiér auta je však něco, o čem se mnohým automobilkám zatím ani ve snu nezdálo. Moderní středová konzola s OLED displejem, prostorem na napojení 2 mobilních zařízení a převodovou pákou je elegantně doplněna skoro 100 cm dlouhým a 9 cm širokým dotykovým displejem v 4K rozlišení před sedadlem spolujezdce.

Sedadla jsou vyrobeny z ultra lehkého a tenkého hliníku, potažené tou nejkvalitnější kůží, a svým tvarováním přispívají k maximálnímu pohodlí. Zadní sedadla díky velmi nízkému profilu, poskytují dostatek místa pro pasažéry, kteří by z blíže nezjištěných příčin nechtěli sedět na těch předních.

Přestože Prologue je zejména o designu a prezentací těch nejmodernějších a nejlepších technologií z dílny automobilky, Audi předběžně zveřejnilo také nabídku motorů. Jedním z nich by měl být TFSI V8 motor o objemu 4,0 litru s výkonem neuvěřitelných 605 koní. Díky 8 rychlostní převodovce zvládne dosáhnout 100 km rychlost za 3,7 sekundy, čemuž výrazným způsobem dopomáhá pomocný elektromotor o síle 48V, který v práci připomíná elektrické turbo. A zvuk? Ten jakoby ani nepatřil autu Audi, připomíná spíše americké Muscle cars.