REZERVAČNÍ PORTÁL OCENIL „HOSCARMI“ NEJLEPŠÍ HOSTELY Z RŮZNÝCH KOUTŮ SVĚTA

REZERVAČNÍ PORTÁL OCENIL „HOSCARMI“ NEJLEPŠÍ HOSTELY Z RŮZNÝCH KOUTŮ SVĚTA 1

Nejen filmové hvězdy, ale i ubytovny po celém světě dostávají svých Oscarů. O jejich udělování rozhodli samotní zákazníci – uživatelé rezervačního portálu Hostelworld hodnotili nejlepší a nejoblíbenější ubytovny z různých koutů světa. Největší úspěch sklidily ubytovací zařízení v Lisabonu a Petrohradě.

Ocenění „Hoscar“ letos oslavili již své 15. výročí. Nejoblíbenější ubytovny byly již tradičně hodnoceny na základě rozdělení do více kategorií, kterými byla velikost, krajina, kontinent i celková atmosféra ubytování.

Lisabonských hostely obsadily téměř všechny příčky žebříčku

Jedním z nejvýznamnějších Hoscarov je ocenění za nejlepší atmosféru, kterou ubytovatel ve svém zařízení dokáže vytvořit. Letos ho získal hostel Goodmorning Lisbon, sympatická nemovitost v hlavním městě Portugalska. O jeho oblíbenosti mluví mnohé pozitivní recenze od návštěvníků z různých koutů světa, kteří si pochvalují zejména vstřícný personál ubytování.

Několik ocenění získali i další zařízení v Lisabonu, díky čemuž město získává na své turistické atraktivitě. V kategorii Best Medium Worldwide hostel, čili v kategorii střední velikosti, lisabonské hostely obsadili až šest příček z deseti. Na první příčku se probojoval Home Lisbon, který funguje jen dva roky.

Ocenění za nejlepší nový hostel získal Lub d Phuket Patong v Thajsku, stylový hostel s bazénem a exotickou atmosférou. V kategorii největší velikosti (Best Large Worldwide) první příčku obsadil Ostello Bello Grande v Miláně, který v Itálii dlouhodobě získává pozitivní hodnocení.

V kategorii nejlepší hostel podle kontinentu získali přední příčky zařízení Soul Kitchen v Petrohradě, Hostel Bongo v Srbsku a již zmíněný Home Lisbon v Portugalsku. Hoscar v kategorii „nejpopulárnější“ byl udělen zařízením ClickNOORD v Amsterdamu, Athens Backpackers v Aténách a The Attic Backpackers v Aucklandu. O jejich pořadí rozhodoval poměr počtu rezervaci a pozitivních hodnocení zákazníků.

Fotografie jednotlivých vítězů kategorií naleznete v přiložené galerii. Pokud vás zajímá kompletní žebříček, případně máte chuť si některý z ubytoven zarezervovat pro váš budoucí výlet, klikněte na http://www.hostelworld.com/hoscars!