Rigidní vinylové podlahy – nová generace podlahových krytin

Rigidní vinylové podlahy - nová generace podlahových krytin 1

Moderní technologie zasahují téměř do všech oblastí, které si umíme představit. I proto v sortimentu podlah přišel další zlomový moment v průběhu roku 2019. Na trh dorazily tzv. rigidní podlahy. Rigidní vinyl se zdá být dokonalým typem vinylových podlah. Největší plus najdeme ve zvýšené odolnosti, kterou ovlivňuje technologie výroby (tzv. RCC jádro). Tento typ podlah přináší uživatelům obrovský komfort a unikátní a trvanlivý vzhled, a proto si zaslouží velkou pozornost. Pojďme si společně projít znaky tzv. rigidních podlah.

Jasná volba – rigidní podlaha

Rigidní vinylové podlahy patří k nové generaci krytin, které na trh doputovaly v roce 2019. Díky typickým znakům, mezi které lze zařadit extrémní odolnost vůči nárazům, škrábancům nebo skvrnám, ale také voděodolnosti a extrémní pevnosti, která zaručuje, že mezi dílci nevzniknou žádné spáry, můžeme konstatovat, že rigidní podlahy jsou průlomovou novinkou let 2019 a 2020. S položením krytiny nemusí váhat ani ti, kteří se rozhodli pro teplovodní nebo elektrické podlahové vytápění, protože tento typ vinylu nepodléhá vyšším teplotám. Zakoupení a položení rigidního vinylu se tak stává jasnou volbou.  

Rigidní vinylové podlahy - nová generace podlahových krytin 2

Výhody rigidní podlahy

  • Téměř nulová roztažnost – nosná deska SPC podstatně snižuje roztažnost rigidních podlah. Pokud je RIGID správně položen, pak prakticky nehrozí, že by vznikly spáry.
  • Využití pro renovaci podlahy – nízká výška RIGUDU umožňuje jeho položení na parkety nebo betonové podlahy poté, co zkontrolujete rovnost podlahy vodováhou.
  • Není třeba aklimatizace – RIGID se nesmršťuje ani neroztahuje. Je možné ho přivést a ihned instalovat.
  • Systém Click – jednoduchá, ale zároveň vysoce stabilní technologie spojování dílců rigidních podlah.
  • Neobsahuje změkčovadla
  • Tepelná odolnost – unikátní vlastnosti umožňují pokládku RIGIDU i v tepelně namáhaných místech (francouzská okna aj.)
  • Voděodolnost – voda na RIGID nepůsobí.
  • Údržba bez obtíží – RIGID v základu ošetříte bez speciálních prostředků.
  • Neslyšný krok – RIGID i díky nosné SPC desce zamezuje téměř veškerému hluku při běžném kroku. Jednoduše řečeno mírní dupání dětí i dospělých.
  • Vhodný pro velké prostory – až 400 metrů čtverečních a RIGID se nehne. To jiné typy podlah nezaručí.

Rigidní podlahy od světového výrobce podlah – společnosti Gerflor

Společnost Gerflor vyvinula dva druhy podlah – rigidní podlahy Gerflor Designart Home Rigid, které jsou určené do bytových prostor a jsou vhodné pro rekonstrukce a do vlhkých prostor, s unikátním zámkovým spojem pro rychlou pokládku. V nabídce je široká škála luxusních dekorů.

Do komerčních prostor je převážně určena kolekce rigidních podlah Gerflor Designart Traffic Rigid , kterou ale můžete položit i do bytových prostor s vyšší zátěží. Tato kolekce nabízí dvanáct dekorů se zámkovým systémem. 

Rigidní vinylové podlahy - nová generace podlahových krytin 3

Čištění a údržba RIGIDU

Čištění a běžná údržba rigidních podlah je velmi snadná. Náročností na čas i prostředky ji lze srovnat s jinými typy podlahových krytin. V zásadě stačí podlahu zamést nebo vyluxovat a následně využít běžných nebo specializovaných prostředků, které nepoškozují vzhled a odolnost podlahy. Většinu dostupných prostředků je třeba ve správných poměrech naředit. Pak už stačí pouze mop nebo čistící stroj a podlaha je v několika málo minutách úplně čistá.

Možnost čistit do hloubky a ochrana

Pokud se vám zdá, že rigidní podlaha ztrácí svůj krásný vzhled, pak je možné ji buď vlastními silami nebo pomocí specializované firmy hloubkově vyčistit. Většinu takových přípravků stačí správně namíchat a následně nanést na podlahu a nechat určitý čas působit. Poté je třeba použít správný hloubkový čistící stroj a po setření čistou vodou je podlaha jako nová. Ale pozor, když hloubkově vyčistíte, tak následně musíte na rigidní podlahu nanést ochranný lesk. Podlahu jde navíc chránit i přelakováním. Zajímavostí je, že je možné vybrat si i barvu laku, která prosvětlí nebo naopak rozveselí vaši místnost.

Rigidní vinylové podlahy - nová generace podlahových krytin 4

Rigidní podlahy jsou od roku 2019 novým typem podlahové krytiny a přinášejí uživatelům skvělé možnosti nejen při pokládce, ale také při následném užívání. I proto vám doporučujeme při výběru začít právě u této novinky, která si našla již velké množství spokojených zákazníků.

Více na: www.supellex.cz/vinylove-podlahy-designart-rigid