Rolex Submariner SA po 14 měsících vylovil z oceánu a stále fungují!

Rolex Submariner SA po 14 měsících vylovil z oceánu a stále fungují! 1

Je všeobecně známo, že Rolex Submariner jsou vhodnými hodinkami na potápění. Co se však dosud nevědělo, byl fakt, že tento model se klidně může potopit i na dno Tichého oceánu a po 14 měsících bude stále fungovat.

Ano, zrak vás neklame. Příběh je takový, že jeden džentlmen se vydal na rybaření při pobřeží Britské Kolumbie v Kanadě a jeho řemínek se zachytil na rybářském prutu. Hodinky mu spadly do vody a vypadalo to tak, že se potopili navždy. Majitel však naštěstí dokázal pohotově reagovat a zapsal si své souřadnice. Později se dohodl s místními rybáři na občasném prohledání lokality, kde své hodinky ztratil (odměna byla 85 dolarů za hodinu a 1000 dolarů v případě objevení).

Zázrakem se o 14 měsíců později podařilo hodinky vylovit ze 100 metrové hloubky a po pár otočeních korunky stále fungovaly. Ačkoli to není zachyceno na fotografii, k objímce byl přichycen korýš, díky čemuž se hodinky podařilo nalézt. V současnosti jsou v opravě. Džentlmen pravděpodobně ještě nezažil lepší úlovek, jako byl tento.