Rozchod kamarádů: I to nejlepší přátelství může skončit

Rozchod kamarádů: I to nejlepší přátelství může skončit 1

Tak jak se rozpadají vztahy mezi partnery, stává se, že i kamarádi si přestanou navzájem rozumět. Z nerozlučné dvojky se změní na lidi, kteří si nevědí přijít na jméno. Podívejme se, jak se třeba vyrovnat s rozchodem kamarádů.

Některé přátelství končí jakousi přirozenou cestou. Nejčastěji rozděluje kamarádů ukončení studia, změna zaměstnání, stahování nebo založení rodiny. Přátelé jsou od sebe vzdáleni, ale když se i po letech setkají, cítí se jako vrácení zpět do doby, kdy jejich kamarádství bylo v největším rozkvětu. Horší situace je, pokud se kamarádi musí rozejít kvůli podrazu, který jeden z nich udělal. Jako třeba postupovat, když vás zklame kamarád?

Diskutujte
Nejsprávnější (ale ani náhodou není nejlehčí) je říci si z očí do očí, co se mezi vámi děje a vyjasnit si situaci. Pokud zjistíte, že takhle to už dál nejde a jisté věci nedokážete odpustit, je lepší ukončit kamarádství hoc i s nejlepším kamarádem.

 
2457445

Stopněte házení špíny
Nedělejte zbytečné rozbroje, nereagujte na útoky a pomluvy. Přilévání oleje do ohně pouze prodlouží bouřlivé období. Když už se on neví chovat jako dospělý, zachovejte se alespoň vy jako chlap. Pokud se zdržíte všech komentářů a ustojíte všechna obvinění, tak bývalý kamarád zkrotne a začne se vyrovnávat s faktem, že vaše kamarádství je minulost.

 
1635621

Co na to ostatní?
Vaši společní přátelé to budou snášet hůře než vy dva. Budou nuceni přiklonit se k jedné nebo druhé straně. Připravte se na to, že někteří uvěří pomlouvači řečem o vaší osobě, buď jim to vymluvte a zůstanete přáteli nebo pokud si budou tvrdohlavě stát za svým, tak ani oni si nezaslouží být vašimi kamarády.