Terasové prostory, které vám budou všichni chválit

Terasové prostory, které vám budou všichni chválit 1

Zejména nyní v letních měsících trávíme téměř všechen volný čas na terase a zahrádce. Téměř všechny činnosti, například i vaření chutného oběda, přesouváme navenek, což samozřejmě ale není špatné. Když ale plánujete připravovat jídlo v letní kuchyňce, musíte si veškeré nádobí přenést ven. A to samozřejmě neříkáme, že použitý nádobí budete muset i někde umýt.

Pokud vás ale netrápí, zda budete připravovat jídlo uvnitř, nebo venku a chcete si jen vychutnat horkou kávu na terase, musíte si zařídit terasu tak, abyste v ní cítili pohodlně nezávisle na tom, zda je horko, nebo deštivo. Jak by měla tedy vypadat terasa, která bude poutat pozornost každé návštěvy?

Nesmí chybět krbová kamna

Umíte si představit letní večer ve společnosti partnera, přátel, u sklenky vína a při chutném jídle? Pro mnohé z vás možná nejideálnější možnost, jak strávit večer. Atmosféru však dokáží umocnit právě maličká krbová kamna, které dodají příjemné teplo a také světlo. Co tedy nesmí chybět na vaší terase? No přece krbová kamna.

Pozor na výběr dlažby

Pokud nechcete po několika letech opět investovat do výměny exteriérové dlažby, dávejte si pozor, abyste při její koupi vybrali tu nejkvalitnější dlažbu na terasu. Soustřeďte se zejména na travertin. Je to materiál, který má dlouhou životnost a i po letech vypadá stále jako nový.

Travertinová terasa vypadá skvostně. Víte ale, že travertinem si můžete obložit i stěny na terase?

Terasové prostory, které vám bude závidět každá návštěva, by měli mít krásný obklad, krbová kamna, popřípadě velký zděný krb a pohodlné sezení (nejlépe lavičky a stůl z masivního dřeva).