Samsung Galaxy Note 7: luxusní král produktivity se skenerem duhovky

Samsung Galaxy Note 7: luxusní král produktivity se skenerem duhovky 1

Jihokorejský gigant Samsung právě představil světu svůj nejnovější technologický skvost. Potěší zejména ty, kteří potřebují produktivní zařízení, protože čerstvou novinkou je Samsung Galaxy Note 7.

Nejnovější vlajková loď ze světa Samsungu se drží již tradiční DNA série Note. Kromě typického hranatého tvaru nabízejí neodmyslitelný stylus S Pen. Právě ten se v uplynulých letech vyvinul z obyčejného plastového pera na špičkový produktivní nástroj, se kterým umíte psát i na zhasnuté obrazovce

Zařízení jsou hranatého rázu a nabízejí neodmyslitelný stylus S Pen. Právě ten v uplynulých letech prošel významnými změnami a díky softwarovým funkcím umíte s perem S Pen psát i například na zhasnuté obrazovce. Umíte si tak například rychle zapsat kontaktní údaje, poznámky nebo i nakreslit nějakou poznámku. Galaxy Note 7 však dostala i několik nových funkcí. Například si umíte nechat přeložit text podržením pera nad danými slovy nebo si umíte přiblížit obraz.

Novinka se kromě toho vyznačuje výkonným hardwarem po vzoru Galaxy S 7 a S 7 edge. Mezi tyto vlastnosti patří procesor, kde Samsung plánuje opět nabízet dvě verze. První disponuje osmijádrový procesorem Exynos, zatímco druhá má Snapdragon 820. Kromě toho se ale telefony shodují v 4 GB RAM, 12-megapixelovém fotoaparátu a poprvé v historii Galaxy Note má telefon certifikát voděodolnosti IP68. Základní verze telefonu nabízí 64 GB úložiště, které lze rozšířit o dalších 256 GB díky paměťové kartě. Potěší také přítomnost USB-C portu a baterie s kapacitou 3 500 mAh.

Osobitou záležitostí je design. Zde je vidět inspiraci z předešlých modelů, jakož i ze současných trendů jihokorejské společnosti, díky čemuž má Note 7 hranatý tvar doplněný o zakřivené sklo na obou stranách. To zároveň znamená, že Samsung již nabízí oboustranně zakřivený displej jako standardní výbavu svého nového high-end telefonu. Displej má úhlopříčku 5.7 „a rozlišení 2560 x 1440 bodů. Vylepšením si prošlo i pero S Pen, které má nyní menší 0,7mm špičku a pocitově působí více než klasické pero. Podobně jako i telefon, tak i pero S Pen je voděodolné. Velkou novinkou nakonec je snímač rohovky, který slouží k odemykání telefonu očima a na potvrzování bezkontaktních plateb pomocí Samsung Pay. Samsung Galaxy Note 7 by měl prodávat za cenu 850 dolarů.