Samsung Gear S3: k nerozeznání od klasických švýcarských hodinek

Samsung Gear S3: k nerozeznání od klasických švýcarských hodinek 1

Jihokórejský gigant se odhodlal k odvážnému kroku. Na výstavě IFA v Berlíně představil inteligentní hodinky, které jsou k nerozeznání od klasických švýcarských protějšků. Zda byl tento krok správný, ukáže až čas.

Loňské smarthodinky Gear S2 byly hitem. Inovativní, kulaté hodinky s otočnou lunetou jsme si oblíbili a o to víc jsme byli zvědaví na letošní novinku. Ptali jsme se, čím by mohl Samsung překvapit letos? V první řadě je třeba říci, že nové hodinky Gear S3 Classic a Gear S3 Frontier jsou rozměrově větší a kvalitnější. Je potvrzeno, že lidé zvyknou vyhledávat spíše elegantní hodinky s klasickým designem nebo sportovní hodinky s robustním vzhledem. Samsung proto poradil se švýcarskými výrobci a designérům hodinek Yvanem Arpom, čehož výsledkem jsou právě letošní Gear S3 Classic a Gear S3 Frontier.

Gear S3 Classic jsou určeny pro byznysmeny, zatímco Gear S3 Frontier jsou robustními hodinkami do terénu a na outdoorové aktivity.

Oba modely jsou rozměrově větší a robustnější než původní Gear S2 Classic s 46 mm průměrem. Větší velikost je podle mnohých na škodu, my ji však vítáme. Společnost Samsung zdůrazňuje, že tyto hodinky jsou pro lidi, kteří mají rádi větší a robustnější hodinky.

Oba modely disponují pouzdrem z nerezové oceli, které je díky ochraně IP68 vodotěsné až do 5 metrů po dobu 30 minut. Sportovnější Frontier je potažen tmavou barvou, zatímco Classic je k dispozici s elegantní stříbrnou povrchovou úpravou. Frontier má ploché tlačítka, které jsou v jedné rovině s pouzdrem hodinek, zatímco Classic obsahuje mírně vystupující klasické tlačítka. Otočnou lunetou je vybaven jako elegantní, tak sportovní model. Již nyní je k dispozici široký výběr kožených řemínků v různých povrchových úpravách a barvách. Použít lze jakýkoliv 22 mm řemínek. Ciferníky se po novém stahují přímo v hodinkách, takže telefon pro tento účel vůbec není nutný. K dispozici je celá řada nových ciferníků, z nichž některé využívají outdoor funkce a jiné se zaměřují na klasický analogový design.

Jde o největší tradičně vypadající inteligentní hodinky od Samsungu. Nosit je budou především muži, jelikož na ženském zápěstí mohou vypadat trochu nepřirozeně, až směšné. Samsung však jedním dechem dodává, že hodinky Gear S3 nenahrazují loňské Gear S2, ale jejich spíše doplňují.

Smart hodinky využívají stejného inovativního rozhraní Tizen jako loňské Gear S2. Po otočení lunety vpravo uvidíte celou řadu widgetů s rychlým přístupem k oblíbeným aplikacím. Můžete si nechat zobrazit počet kroků, ovládat hudbu, nebo zavolat službu Uber. Pokud pootočíte lunetou vlevo, začnete procházet seznamem všech vašich aplikací. Stačí jednoduše pokračovat, dokud nenarazíte na aplikaci, kterou hledáte.

Samsung se spojil s vývojáři aplikací, přičemž se snaží přinášet pouze ty nejužitečnější z nich. V současné době jich je k dispozici více než 9 000. Příležitost vycítila i společností Spotify, která začala společností Samsung spolupracovat. Hudbu je tak možné streamovat i na hodinkách Gear S3. Kromě toho je možné hudbu přidávat i do vestavěné 4 GB paměti.

Samsung tvrdí, že zabudovaná 380 mAh baterie by měla vydržet 3 až 4 dny. Její kapacita se v porovnání s loňským modelem téměř zdvojnásobila. Užitečnou funkcionalitou je NFC a aplikace Samsung Pay, díky které jsou možné bezhotovostní platby. Co se konektivity týče, k dispozici je Wi-Fi resp. LTE v příp. modelů Gear S3 Frontier. Stačí si vzít Frontier s sebou na výlet a internet máte stále s sebou. Hovory je samozřejmě možné přijímat i na hodinkách podobně jako byste měli s sebou telefon. Gear S3 Classic neobsahuje LTE ale pouze Wi-Fi. Samsung tvrdí, že lidé, kteří požadují klasický design, nepotřebují LTE, což je však min. velmi zvláštní tvrzení. Nové inteligentní hodinky Gear S3 Classic a Gear S3 Frontier přijdou na trh ve čtvrtém čtvrtletí roku 2016 zatím za neznámou cenu.