Samsung Gear S3 – zdařilé a velmi kvalitní smarthodinky za dobrou cenu

Samsung Gear S3 - zdařilé a velmi kvalitní smarthodinky za dobrou cenu 1

Samsungu se na poli nositelných zařízení daří. Do dnešní doby stihla společnost představit několik modelů smarthodinek. Samsung S2 Gear byly hitem, ale letošní Gear S3 je několikanásobně překonávají. Kulatý displej a operační systém Tizen zůstal zachován, přidány byly nové senzory. Díky většímu, odvážnějšímu designu nyní připomínají klasické analogové hodinky. Vzhledem k tomu, že obsahují GPS, barometr, výškoměr, jakož i větší baterii, jsou robustní. Vyšší hmotnost a tloušťka zůstává jediným nedostatkem těchto jinak fantastických smarthodinek.

Gear S3 jsou k dispozici ve dvou modelech – jako S3 Classic a Gear S3 Frontier. My jsme měli k dispozici model Frontier, který ocení zejména lidé s aktivním životním stylem. Dodávají se se silikonovým řemínkem, odolným proti povětrnostním vlivům. Obě varianty Gear S3 jsou kompatibilní se standardními 22 mm řemínky, takže máte možnost přizpůsobovat si je, jak uznáte za vhodné.

Co se nám v případě loňského modelu Gear S2 nelíbilo, byl umělohmotný prstenec kolem ciferníku. Byl vyroben z levného plastu, a proto nepříjemně klouzal. Naštěstí toto se už netýká současného modelu, kde je prstenec kovový s jemným vroubkováním po obvodu. Rozměry hodinek jsou 46,1 x 46,1 x 12.9 mm, přičemž jejich tloušťka zůstává problematická. Hodinky se vám snadno zachytí na manžetách rukávů nebo saka, navíc jsou relativně těžké.

Rovněž mají vestavěný reproduktor, takže s nimi můžete volat a přijímat hovory. Uvnitř se nachází zabudovaný výškoměr, barometr, akcelerometr a GPS včetně optického měřiče tepové frekvence na zadní straně. AMOLED displej je 1,3-palcový a má stejné rozlišení jako Gear S2 (360 x 360 obrazových bodů). Je velký a jasný se zářivými barvami. Barevná paleta byla ve srovnání s Gear S2 zdvojnásobena na 16 milionů. Operačním systémem je firemní Tizen OS 2.3.1, který pohání dvoujádrový 1 GHz procesor. K dispozici je 768 MB RAM a 4 GB vnitřní paměti. Kromě toho je zde Bluetooth 4.2, 802.11b / g / n Wi-Fi a NFC.

Přestože do nich byla, přidána aplikace Uber, neexistuje žádná pro Google Maps. Existuje několik her, ale na malém displeji si je velmi neužijete. Naštěstí je dostupná aplikace Spotify, která umožňuje procházet playlisty a procházet hudbou přímo na hodinkách. Hudbu tak můžete přehrávat zcela nezávisle ve vašem smartphonu a to buď pomocí vestavěného reproduktoru nebo ještě lépe, pomocí Bluetooth sluchátek nebo přenosného reproduktoru. Bohužel, není zde žádná možnost práce s offline playlisty, takže se budete muset spolehnout na Wi-Fi připojení nebo na model s LTE.

Gear S3 přicházejí s aplikací S Health. Ta je zodpovědná za metriky jednotlivých činností, jako například počet překonaných schodů či kvality spánku. Barometr a výškoměr se využívají k přesnějšímu sledování ujetých pater. GPS se výborně hodí na přesnější sledování vaší ujeté vzdálenosti, či rychlosti běhu nebo jízdy na kole. Barometr s výškoměrem si oblíbí zejména turisté během svých outdoorových aktivit. Nepotěšily nás ani mírné nepřesnosti v případě měření tepu, přičemž TomTom Spark 3 či Wahoo Fitness Tickr X měří mnohem přesněji.

Gear S3 sice disponují certifikátem IP68, výrobce je však nedoporučuje na plavání či nedej bože potápění. Kapacita baterie byla zvýšena z 250 mAh na 380 mAh, což znamená, že vám hodinky na jedno nabití vydrží okolo tří dnů. Součástí balení je magnetická nabíječka, která dobře zastoupí i stojan hodinek na nočním stolku. Rychlým 20 minutovým nabíjením získáte až 10 hodin k dobru.

Samsung S3 Gear zaujmou především větším displejem a velmi kvalitním provedením. Chválíme vylepšenou otočnou kovovou lunetu s jemným vroubkováním. Nelíbila se nám větší tloušťka a vyšší hmotnost. Velkou otázkou zůstává i použitý operační systém Tizen s nedostatkem aplikací. Nechápeme, proč výrobci neustále vyvíjejí omezený OS Tizen, když je k dispozici hodnotnější Android Wear. V neprospěch těchto hodinek mluví také vyšší cena na úrovni 399 Euro.