Opel vyrazil vpřed se špičkovými modely. Které upoutají nejvíce?

Opel vyrazil vpřed se špičkovými modely. Které upoutají nejvíce? 1

Opel byl dlouhá léta ve stínu svých známějších německých sourozenců jako BMW či Mercedes. V posledních letech však vyrazil vpřed a představil několik skvělých modelů, které zaujaly širokou motoristickou veřejnost – ať už je to šikovná Corsa do města, nebo luxusní Insignia z budoucnosti. Které další vozidla značky Opel si zaslouží vaši pozornost?

Opel Corsa

Opel Corsa je šikovné auto, které je jako stvořené do města. Zaujme hravým designem a rafinovaným interiérem, kterému můžete vdechnout kousek sebe díky možnosti jeho personalizace. Sáhnout můžete po tří a pětidveřové verzi, ale v každém modelu najdete možná trochu překvapivě velkorysý prostor. O tom, že Opel Corsa je ideálním městským autem, svědčí i asistenční systémy jako Opel Eye či režim City. První z nich zvyšuje vaši bezpečnost, druhý se stará o lepší požitek z jízdy.

Opel Corsa je detailista a myslí na každou situaci – nechybí ani vyhřívání volantu, čelního a zadního skla, sedadel či zpětných zrcátek. Pod kapotou najdete efektivní a ekologickou verzi motorů Euro6 s výkonem od 51 do 152 kW. Díky dynamickému podvozku, přesné převodovce a zmiňovaným asistenčním systémem vám Opel Corsa dopřeje jedinečný požitek z jízdy. Hledáte auto do města? Právě jste našli jedno z nejlepších.

Opel Astra

Pokud se rozhodnete pro Opel Astra, vyberete si ze tří modelových řad – klasická pětidveřová Astra, prostorný Sportstourer a elegantní sedan Notchback. Ať se rozhodnete pro kteroukoli z nich, potěší vás kompaktnost vozidla, dynamický design s prvky elegance a skvělé asistenční systémy z dílny Opel. I Astra disponuje šikovnou Open Eye technologií, která vám například vypočítá vzdálenost od vozidla před vámi či asistuje při rozeznávání dopravních značek.

Designéři na detaily mysleli i při Astře – zážitek z jízdy zpestří střešní okno, nízká nakládací hrana dělá zavazadlový prostor přístupnějším a v zimě se můžete spolehnout na vyhřívané prvky jako volant, přední i zadní sedadla. Pod kapotou se o akci starají sportovní motory – při vznětových agregátech počítejte s výkonem do 118 kW, u zážehových až 147 kW. Díky své motorizaci je Opel Astra skvělé auto do města, ale dynamickou jízdu si užijete i na dálnici či ve stoupáních.

Opel Mokka X

Opel vyrobil zajímavé SUV, které si vyberete ve třech různých úrovních vybavení – Selection, Enjoy a Innovation. Mokka X potěší na první pohled luxusním a robustním designem a později i vaše oči – v noci či v šeru se můžete spolehnout na LED světla, s nimiž vidíte až o 30% lépe. Luxusní dojem pokračuje i v interiéru vozidla – propracované detaily, ergonomické sedačky, kvalitní materiály a skvělý výhled umocňují zážitek z jízdy. Dopřát si můžete také panoramatické okno, které Opel Mokka X opticky zvětší a vám připraví pohled na krásné scenérie.

Co ukrývá Mokka X pod kapotou? Díky odlehčenému podvozku s efektivním motorem se můžete těšit na spolehlivý výkon i v náročnějším terénu. Opel myslel i na užitečné asistenční systémy jako rozjezd v kopci či jízda z kopce a v kombinaci s pohonem 4×4 v tomto autě představuje spolehlivého partnera. Německá automobilka přichází se zajímavými inovacemi – například systém Opel OnStar za vás odešle informace o nehodě, dálku zkontroluje stav vozidla či propojí smartphone s autem. Mokka X je komfortní, všestranné a inteligentní SUV, které splní očekávání i těch nejnáročnějších.

Opel Insignia

Insignia patří k tomu nejlepšímu, co Opel nabízí – luxusní design plný dynamiky a elegance, nejmodernější technologie a dokonalý požitek z jízdy. Vybrat si můžete ze dvou modelových řad – prostornější Sports Tourer a limuzínu Grand Sport. Čím vás tato vozidla dostanou? Propracovaný design exteriéru pokračuje i v interiéru – ergonomické tvary, nejkvalitnější materiály a pocit prostornosti. Opel Insignia dopřeje i nejnáročnějším řidičům nezapomenutelný zážitek z jízdy díky svému vyladěnému podvozku s výkonným motorem, lehce ovladatelné a přesné převodovce.

A co asistenční systémy? I Insignia disponuje skvělým OnStar systémem, který snižuje rizika na cestách a zjednodušuje ovládání vozidla. Opel je pyšný i na propracované maticové světlomety Intellilux LED, které berou ohled na protijedoucí vozidla a i tak dokáží osvětlit cestu až 400 metrů před vámi. Milovníci hudby si mohou dopřát prémiový audiosystém Bose s 9 reproduktory. Jednoduše, Opel Insignia, je výjimečné vozidlo, na které může být německá automobilka hrdá. Vy dostanete jedinečnou příležitost nasednout do vozu budoucnosti již nyní.

Zaujalo vás některé z těchto aut? Viz nabídku modelů Opel a vyzkoušejte si některý z modelů v akci.