Samsung představil “The Wall“: obrazovku budoucnosti

Samsung představil “The Wall“: obrazovku budoucnosti 1

Modulární televizor s úhlopříčkou 146 palců a technologií diod MicroLED samostatně vyzařujících světlo představuje jednu z mnoha inovací představených na letošní akci First Look 2018.

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. na výroční akci First Look CES představila „The Wall“, první modulární MicroLED televizor s úhlopříčkou 146 palců na světě určený pro spotřebitele. Tento modulární televizor s technologií MicroLED, který nevyžaduje podsvícení, byl představen společně s dalšími nejnovějšími inovacemi společnosti Samsung v oblasti zobrazovacích technologií. Ukazuje, jakým směrem se televizory vyvíjejí, aby zákazníkům nabídli špičkový divácký zážitek a zároveň zastavili funkci centralizovaného propojeného inteligentního portálu, který přináší vylepšení do běžného života.

Úplně první modulární televizor s technologií MicroLED: obrazovka budoucnosti

Modulární 146-palcový televizor „The Wall“ společnosti Samsung, který je vybaven technologií MicroLED, nabízí vynikající ostrost bez omezení týkající se velikosti, rozlišení či tvaru obrazovky. Jde o televizor s mikro diodami s rozměrem řádově mikrometrů, které jsou mnohem menší než dnešní LED diody a které samy vyzařují své vlastní světlo.

Samsung CES 2018, First Look Event at Enclave on Sunday, Jan. 7, 2018 in Las Vegas. (Photo by Danny Moloshok / Invision for Samsung / AP Images)

Technologie MicroLED použitá v televizoru „The Wall“ eliminuje nutnost používat barevné filtry a podsvícení, a obrazovka přesto zákazníkům nabízí špičkový divácký zážitek. Obrazovka s technologií MicroLED se vyznačuje také odolností a účinností včetně skvělých parametrů světelné účinnosti, životnosti světelného zdroje a spotřeby, díky čemuž nastavuje nový standard v oblasti zobrazovacích technologií.

Technologie umělé inteligence zajišťuje kvalitu obrazu v rozlišení 8K: maximální divácký zážitek.

Televizor „The Wall“ je nově koncipován jako modulární a bezrámový, což spotřebitelům umožňuje upravit si velikost a tvar televizoru podle vlastních potřeb. Obrazovku lze přizpůsobit různým typům použití a z modulů je například možné sestavit obrazovku přes celou stěnu přizpůsobenou různým prostorovým dispozicím.