Sedm malých předsevzetí pro vaši krásu

Sedm malých předsevzetí pro vaši krásu 1

Toto je několik drobností, které můžeme udělat, abychom pomohli pleti či vlasům.

Předsevzetí v novém roce nemusí být velkolepé. Menší kroky vás dovedou dál a tak to je v každé oblasti života. Když si plánujete budoucnost, určujte si jen dílčí cíle. Je tak pravděpodobnější, že se dopracujete k úspěšnému konci. Platí to i v případě péče o krásu.

A v této každodenní rutině bychom si měli udělat pořádek a zaměřit se na věci, které jsou skutečně důležité pro zdravý vzhled vlasů či pokožky. Zde je několik tipů, jak se na konci roku a i během něho dívat s radostí do zrcadla.

1. Spolehněte se na oleje

Olejem se možná vyhýbáte, protože máte problémy s mastnou pletí as akné. Představa, že byste si ještě měli na obličej aplikovat další mastnou vrstvu je možno hrozivá. Takový pohled na problematiku pleťových olejů je však nesprávný.

Současný trh nabízí suché a hydratační oleje, které pomáhají pokožce zachovat pružnost a dodávají jí vitamíny, které se do pleti snadněji vstřebávají. Pokožce také zabraňují produkovat nadměrné množství mazu a vyživují ji.

Vyzkoušejte například olej na čištění pleti nebo pár kapek vmasírujte do pokožky před spaním. Udělá s ní zázraky ak tomu působí velmi luxusně.

2. Pravidelně měňte povlečení

V posteli strávíme několik hodin denně a tím jí dáváme zabrat. Na polštářích už po pár dnech vzniká „koktejl“ potu, mazu, nečistot a odumřelých buněk pokožky. Pokud náhodou máte psa, jehož pouštíte do postele, přidá tam svůj podíl i on.

V tomto roce proto měňte pravidelně ložní prádlo a povlaky na polštáře vyměňujte i každý týden. Výhodou bude i příjemnější usínání pod čerstvě vyklidit voňavými a svěžími přikrývkami.

3. Krém na opalování každý den, opravdu

Darmo si řekneme, že naši předkové moderní krémy s ochrannými faktory nikdy nepotřebovali. Slunce je k naší pleti stále neúprosnejšie. Víme, že bychom si krém měli aplikovat minimálně na obličej každý den, no neděláme to.

Změny a negativní vliv slunečních paprsků jsou totiž nepozorovaně. Pravidelnou aplikací krémů se však vyhnete předčasnému stárnutí pokožky a její vysušování. Využívejte opalovací krém jako podklad pod make-up, dokud se z toho nestane běžná rutina.

4. Myjte kosmetické pomůcky

Houbičky, houby, štětce, to vše mnohé z nás používají každý den. No k čištění u některých dochází až v momentě, kdy je zanesení jednotlivých předmětů nepřehlédnutelné. Dejte si opravdu záležet na tom, aby byly čisté.

Pokud na nich zůstanou nečistoty, druhý den si je při aplikaci make-upu nanesete na pleť opět ak tomu podpoříte vznik různých dalších bakterií. Kosmetické pomůcky proto myjte alespoň jednou týdně. Ideální však je mýt jejich po každém použití.

5. Stará řasenka za novou

Dobře to známe. Když narazíte na dokonalý kosmetický produkt, je jen těžké vzdát se ho. A tak se stane, že používáte například řasenku tak dlouho, dokud zcela nevyschne. Vyměňovat byste ji měli minimálně každé tři měsíce.

Tím se vyhnete riziku množení bakterií na štětci a jejich šíření v oblasti očí, stejně jako dalším zdravotním komplikacím.

6. Nešťastné odličování

Zbavit se večer přebytečného mejkapu je pro někoho možná stále nepřekonatelná výzva. A tak se stane, že si do postele lehnete s makeupem na tváři a očích. Na druhý den se vzbudíte a nemůžete se na svou pleť ani podívat.

A k tomu jste si ještě zašpinili ložní prádlo. Takové jednání nikomu neprospívá a rozhodně ani vaší pleti. Na čištění pleti nezapomínejte. Pokud preferujete čistou vodu a mýdlo, není to ideální, ale i to je řešení.

Nezapomínejte však po umytí pleť hydratovat krémem nebo olejem. Na odlíčení dobře poslouží i micelární vody.

7. Navštivte dermatologa

Někdy nestačí jen zrcadlo v koupelně a váš vnímavý pohled. Občas to chce bystré oko odborníka. Pokud máte přetrvávající problémy s pokožkou, nebojte se obrátit na dermatologa, který vám poradí. Možná je problém někde úplně jinde, než si myslíte.

Trpíte rosaceou, akné, máte pigmentové skvrny nebo prohlubně či jizvy neznámého původu? Je čas zeptat se lékaře, jak je možné s nimi bojovat. Podstata problému se totiž může skrývat i v žaludku či imunitě.