SEDM VĚCÍ, KTERÉ SI KOUPÍTE JENOM  JESTLI MÁTE NAZBYT JEDNU MILIARDU DOLARŮ

SEDM VĚCÍ, KTERÉ SI KOUPÍTE JENOM  JESTLI MÁTE NAZBYT JEDNU MILIARDU DOLARŮ 1

K velkým penězům může člověk přijít pouze trojím způsobem, buď jejich vydělá, zdědí nebo vyhraje. Na to, nač byste utratili vyhrané peníze se Vás nebudu ani ptát. Určitě by na seznamu figuroval jeden dům pro vás, jeden pro rodiče nebo pro blízké a k němu i slušná dovolenková chata v horách.

Ještě před tím, než by se na vás nalepili finanční poradci, nemalá částka by putovala na charitativní účely a v neposlední řadě by nechyběl pořádný vozový park plný luxusních aut. Začali byste podnikat a určitě byste slušnou částku chtěli zhodnotit rozumnou investicí. Nejblíže k podobnému dreamlistu je momentálně čerstvý vítěz Jackpotu hry Euromilióny.

Z náhodného tipu v hodnotě 4,80 € si Trnavčané odnáší přesně 7 159 091,75 €. Slušné ne? Neznám člověka, který by nepřemýšlel nad tím, co by udělal, kdyby vyhrál Jackpot. Ale přemýšleli jste už nad tím, co byste si koupili pokud byste měli možnost utratit jednu miliardu dolarů najednou? Spolu se stránkou celebrity networth vám přinášíme pár tipů.

Cesta na Měsíc, 750 milionů dolarů

To, že z letů do vesmíru se stává obchod je již známo každému. Za méně než miliardu můžete mít volnou vstupenku pro okružní cestu kolem Měsíce, kterou zajišťuje společnost Golden Spike- bývaly pracovníci NASA. Pokud byste měli zájem o procházku po Měsíci, budete muset doložit ještě jednou tolik.

Každé jedno zachovalé 1963 Ferrari 250 GTO, 990 milionů dolarů

Model určený výhradně pro závodní účely, kterého se v letech 1962 až 1964 vyrobilo v maranelskej fabrice jen 39 kusů patří bezpochyby k nejlepším sportovním vozům všech dob. V současnosti se podle všech informací zachovalo jen 33 exemplářů. Zatímco obvykle na aukcích padnou za tento model konečné částky v rozmezí 20-30 milionů dolarů, před rokem se jeden z nich vydražil za rekordních 52 milionů dolarů. Za předpokladu, že průměrná cena jednoho Ferrari 25 GTO je 30 milionů, za méně než jednu miliardu můžete vlastnit všechny zachovalé modely a ještě vám i zůstane.

Fotbalový klub AC Milán, 945 milionů dolarů

Ano, pokud jste velkým fanouškem italského fotbalového mužstva, který má na svém kontě 18 mezinárodních titulů, do budgetu jedné miliardy se vejdete i při jeho koupi.

Dvě letadla typu Airbus A380, 810 milionů dolarů

Letoun Airbus A380 je největší dopravní letadlo na světě využívány leteckými společnostmi Qantas, Emirates, Lufthansa a Singapore Airlines. Každý Airbus A380 pohodlně dopraví až 853 pasažérů, takže dostatek prostoru pro celou rodinu a zbytek. Pokud byste si koupili dvě, jedno máte do zálohy. Zbývajících 200 milionů dolarů pokryjí náklady na palivo, přistávací dráhy, letištní poplatky a pilota.

Šalamounovy ostrovy, 1 miliarda dolarů

Proč kupovat jeden ostrov, když je můžete vlastnit několik? Pestrobarevné území, které je jako polovina Slovenska tvoří 998 ostrovů a ostrůvků. Panuje mu britská královna a ještě dodnes je poznamenáno bitvou mezi Japonskem a Amerikou. Některé ostrůvky již mají své majitele, ale v případě, že byste měli zájem o všechny, jejich celková hodnota se pohybuje kolem jedné miliardy dolarů.

Hokejový tým Toronto Maple Leafs, 1 miliarda dolarů

O hokejových týmech v NHL jsme již věnovali článek. Právě Toronto Maple Leafs je mezi 30 hokejových klubů mužstvo s největší hodnotou. Na kontě mají 18 titulů Stanley Cup a jejich příjmy za sezónu 2012-2013 dosahovaly výšku 142 milionů dolarů.

Dům Antilla MUBA, 1 miliarda dolarů

Pokud vás žádná z předešlých nabídek neoslovila natolik, aby stála za jednu miliardu dolarů. Na závěr jsme si pro vás připravili specialitku v podobě nejdražšího domu na světě. Tento 167 metrů vysoký dům, který má větší podlahovou plochu jako palác Ludvíka XIV zdobí Centrum Mumbai v Indii. Antilla je domovem nejbohatšího muže v Indii Mukesh Ambaniho a jeho rodiny. O dům za více než miliardu dolarů se stará 600 zaměstnanců, nachází se v něm 6 patrová garáž pro 168 aut, zdobí ho vysunuté zahrady a samotná konstrukce zvládne zemětřesení osmého stupně Richterovy stupnice.