Florida a její atrakce

Florida a její atrakce 1

Na Floridu Vás sice mohou přilákat slunečné pláže a hojnost tematických parků, americký „Slunečný stát“ však může nabídnout mnohem víc než jen písek a Disneyland.

Město Miami je skvělým startovacím bodem při Vaší návštěvě. Jeho rozsáhlá čtvrť South Beach odpovídá obrázkům známým z pohlednic: pestrobarevné chatky plavčíků, promenády se secesní architekturou a stálý proud opálených sportovců. Můžete zde vyrazit na jízdním kole v pastelových barvách, popíjet předražený koktejl mojito nebo si zatančit v parném klubu. Miami však neznamená pouze pláže. Můžete se také vydat na kubánskou párty v „Malé Havaně“ (Calle Ocho), vykoupat se v Benátském bazénu ve městě Coral Gables nebo si prohlížet zboží v miamském Design District.

Jižně od Miami se táhne souostroví Florida Keys v karibském stylu a s krásnými plážemi a čistým modrým mořem. Pokud byste chtěli více divočiny, zamiřte do rozsáhlých mokřin v Národním parku Everglades, které jsou domovem aligátorů, kapustňáků a ohrožené pumy floridské.

Město Orlando je centrem tematických parků Floridy. Můžete prosvištět po Disneyho dráze Space Mountain nebo se podívat na skutečnou raketu v Kennedyho vesmírném centru (Kennedy Space Center). Nedaleké město Daytona Beach nabízí plážová letoviska, zábavu na pobřeží a program s řadou motocykových závodů.

Podél pobřeží Mexického zálivu na západě Floridy nabízejí města Sarasota, Fort Myers a Naples kulturu a klid spolu s nádhernými západy slunce, zatímco města Tampa a St Petersburg se mohou chlubit rozsáhlými plážemi a malebný historickými lokalitami.

Mezi zvlněnými kopci na severu Floridy leží její metropole Tallahassee, což je oblíbené univerzitní město přísně jižanského charakteru s nádhernými plážemi na západním výběžku (Panhandle).

 

Cestování na Floridu

Lety na významná letiště na Floridě (v Miami, Orlandu, Tampa, Fort Lauderdale, West Palm Beach a Jacksonville) poskytují všichni významní američtí dopravci včetně Delta Air Lines a United Airlines. Miami a Orlando obsluhují také evropští přepravci, jako je British Airways a Virgin Atlantic Airways.

Protože je Florida celoroční rekreační destinace, ceny letenek mohou být stejně vysoké v létě jako v době „jarní dovolené“ (od poloviny do konce března) nebo během vánočních svátků. Ceny bývají nejnižší v době mimo hlavní sezónu: únor-květen (vyjma jarních prázdnin a víkendu kolem Dne obětí války) a září-počátek prosince (vyjma víkendu kolem Dne díkuvzdání).

Doba letu: z Londýna do Miami 8 hodin 10 minut, z New Yorku do Miami 2 hodiny 40 minut; z Londýna do Orlanda 9 hodin a z New Yorku do Orlanda 2 hodiny 30 minut

  

Některé atrakce Floridy:

Národní park Everglades a Národní park Biscayne.

Ve městě Fort Lauderdale se vydejte místním vodním taxi na plavbu po kanálech, včetně kanálu Intracoastal Waterway, přičemž poplujete kolem luxusních domů slavných a bohatých; projděte se po nábřežní trase Riverwalk s lineárním parkem spojujícím hotely, restaurace a atrakce na březích řeky New River.

Vydejte se autem jižně od Miami na Florida Keys, dlouhý řetězec korálových ostrovů propojených dálnicí US-1, od ostrůvku Key Largo až ke Key West; ostrůvky nabízejí možnosti potápění, rybaření, plavání s delfíny, ekologických výletů a pozorování ptactva, a samozřejmě také rybaření.

Vydejte se do Busch Gardens, rozsáhlého zábavního parku v zálivu Tampa Bay, který představuje africkou faunu; žirafy, zebry a antilopy se volně pohybují po pláni o rozloze 24 ha hned vedle vzrušujících atrakcí, jako je horská dráha Kumba.

Kouzelný svět Harry Pottera nebo děsivý útok velkého žraloka bílého na atrakci Jaws Ride můžete zažít v zábavním parku Universal Studios v Orlandu.

Walt Disney World Resort: vezměte rodinu do nejslavnějšího Disneylandu a největšího zábavního parku světa; navštivte zde Magic Kingdom, seznamte se zábavnou formou s vědou v Epcot Center, absolvujte safari dobrodružství v Animal Kingdom nebo navštivte svět filmů v hollywoodském Disney MGM Studios.

Zaplavte si na New Smyrna Beach propagované jako „nejbezpečnější pláž světa“ a „nejlepší pláž Floridy“; naleznete zde možnosti rybaření v klidných vodách, mořské plody, historické lokality a muzea, a dlouhou slunečnou sezónu k tomu; navštivte město Fort Myers Beach ideální pro rodinnou dovolenou, s bezpečným mírně se svažujícím břehem a řadou možností aktivit.

Zahrajte si golf na proslulých golfových hřištích.

Můžete se potápět a vyzkoušet různé vodní sporty můžete v Miami Beach, včetně plavby na kajaku, windsurfingu, boogie-boardingu a hloubkového potápění (scuba diving).

Delfíni: nezapomenutelný zážitek budete mít, když se vydáte na ostrůvek Key Largo nebo se přihlásíte do centra Dolphin Camp, kde se místním vodním taxi dozvíte více o těchto úžasných mořských savcích.

Prohlédněte si Marco Island, mimořádně krásnou oblast a útočiště pro bohaté nacházející se u pobřeží Mexického zálivu; exkluzivní ostrov leží těsně u souostroví Ten Thousand Islands, což je labyrint mangrovových ostrůvků, který se táhne od města Naples až k Florida Keys.

Naplánujte si návštěvu Mysu Canaveral na dobu startu některé z vesmírných lodí NASA z Kennedyho vesmírného centra; prohlédnout si zde můžete startovací plošiny, tréninková centra pro výcvik astronautů, muzea a výstavy, zatímco filmová prezentace IMAX Vám poskytne iluzi cestování vesmírem.

Vydejte se za historií: prohlédněte si St Augustine, nejstarší město v USA, které původně založili Španělé; město je jakási časová kapsle zachycující téměř 500 let historie země.

Prohlédněte si Mezinárodní muzeum Floridy, které uchovává největší soukromou sbírku památek na Johna F. Kennedyho, včetně rekonstrukce jeho Oválné pracovny.

Navštivte město St Petersburg, kde se nacházejí proslulá muzea, jako je Muzeum Salvadora Dalího (s nejsouhrnnější sbírkou prací španělského surrealisty), Ringling Museum Complex, oficiální Státní muzeum Floridy (se sbírkou děl starých mistrů i krásných prací současného umění), a také Floridské muzeum holocaustu.

Projeďte se po třídě Ocean Drive a Lincoln Road v maimském South Beach kolem více jak 800 budov v pastelových barvách v secesním Historickém okrsku.

Zhlédněte leteckou show v Wings Over Miami, muzeu letectví s rozsáhlou sbírkou vojenských i klasických letadel.

Pro milovníky rychlosti je zde závodní okruh Daytona International Speedway, kde se každoročně konají známé závody aut Daytona 500 a série Winston Cup.