Móda z Grammy: Princezny vyhráli nad elegancí v oblecích

Móda z Grammy: Princezny vyhráli nad elegancí v oblecích 1

Mnohé zpěvačky a zpěváci přišli s bílou růží v rukou a na oblečení, aby vyjádřili podporu hnutí Time ‚s Up.

Udělování cen Grammy Awards nazývají největší nocí v hudbě. Výroční šedesátý večer se letos poprvé po patnácti letech přesunul ze západního pobřeží do newyorské Madison Square Garden, kde se objevila i ta největší hudební jména.

I tento ročník šlo primárně o oslavu hudby, ale Grammy využili přítomní interpreti i k tomu, aby upozornili na problémy týkající se přistěhovalecké politiky, držení zbraní, zneužívání moci a opět i sexuálního násilí.

Svými vystoupeními na něj odkázala například zpěvačka Kesha, která v obklopení svých kolegyň předvedla jedno z nejsilnějších vystoupení večera, Lady Gaga a také Janelle Mona se svojí přímluvou publiku, v němž uvedla, že trpělivost žen v souvislosti s obtěžováním, diskriminací a nerovností už je na konci.

Bílé růže na znak podpory

Podporu hnutí Time ‚s Up, které je pokračováním hnutí MeToo a je zaměřeno na boj proti sexuálnímu obtěžování, vyjádřili mnozí hudebníci a hudebnice i tím, že se na červeném koberci objevili s bílou růží v ruce nebo na oblečení. Pánové ji měli nejčastěji připnutou na saku, dámy ji drželi v rukou.

Mnohé z přítomných žen na červeném koberci na sebe poutaly pozornost zejména princeznovskými róbami, často i s objemnějšími sukněmi či vlečkami, mezi nimi například zpěvačka Lana Del Rey v romantické krémové róbě z dílny Gucci, Lady Gaga v černých mohutných šatech Armani či Rita Ora v Ralph & Russo černých šatech odhalujících nohy.

Druhou alternativou, v níž se dámy během nedělního večera Grammy objevily, byly rafinované a stylové kalhotové kostýmy. Zpěvačka Janelle Mona sáhla po květinovém z dílny Dolce & Gabbana a například Anna Kendrick předvedla štíhlou postavu v šedém Balmain kostýmu s odvážným výstřihem.