PODZIM NEMUSÍ BÝT JENOM POCHMURNÝ – UŽIJTE SI HO  NA 200%!

PODZIM NEMUSÍ BÝT JENOM POCHMURNÝ - UŽIJTE SI HO  NA 200%! 1

Většina lidí se na podzim utáhne s čajík pod deku, aby se vyhnuli deštivého sychravému počasí. Nachlazení, chřipka, „depky“ a deštivé počasí však nemusí být jedinými věcmi, na které si vzpomenete, když se řekne slovo podzim. Každé roční období má své kouzlo a přináší s sebou řadu možností trávení volného času.

Zahoďte špatnou náladu a inspirujte se našimi tipy. Podzim je přece považována za jedno z nejkrásnějších ročních období – zejména kvůli své barevnosti – a vy se můžete naučit užívat si ji naplno.

Vyrazte za zážitky do přírody

Ačkoliv je počasí chladnější a pěkných slunečných dnů ubývá, stále si můžete užívat krásy přírody. Jak jsme již zmínili, podzim je krásně barevná a duši i tělo potěší i obyčejná prochází v přírodě. Pro náročnější je zde turistika, která je se svými stezkami přístupná celoročně. Nemusíte se omezovat změnou ročního období – země má pro vás vždy připraveno působivé výhledy.

Pokud nemáte chuť na vyhledávání nových dobrodružství, další, mnohem atraktivnější možností je pronájem chaty v horách. Dopřejete si tak chvíle oddechu v krásném prostředí. Někdy je fajn na chvíli vypnout okolní svět a věnovat se naplno svému partnerovi či rodině.

Dopřejte si nostalgické chvilky

S podzimem se pojí i pocit nostalgie a melancholie. Pokud právě prší, nikam nemusíte jít a nedrtí vás pracovní povinnosti, sáhněte po dobré knize. K takové náladě se hodí ještě pohár teplého čaje či kávy. Chybí už jen hořící krb a máte idylku jako z filmu! 🙂

Party time!

S podzimem jde ruku v ruce svátek Halloween. Mnozí se nad tímto „americkým“ svátkem pohoršují, ačkoli jeho skutečný původ je v keltské kultuře. Ať už je to jakkoli, nejen děti, ale i dospělí si ho užívají ve velkém.

Na Halloween většina podniků připravuje speciální párty s maskami, kde samozřejmě nikdy není nouze o zábavu. Na jeden večer se můžete stát kým chcete a dokonale se vžít do své postavy. Tento strašidelný svátek tak můžete strávit ve velkém stylu se skvělou maskou – vždyť Halloween je jen jednou za rok, tak proč si ho pořádně neužít?

Začněte se ohlížet po dárcích

Nejen kalendář, ale i sníh ve Vysokých Tatrách naznačuje, že se pomalu, ale jistě blíží svátky radosti a klidu (nebo i svátky stresu a hádek). Co chvíli se na nás budou usmívat Santa Claus ze všech stran. Abyste se vyhnuli předvánočnímu stresu, začněte shánět dárky již nyní. Nejenže dárky nakoupíte v klidu, ale můžete si také lépe promyslet, co komu darovat. Potěšení vás i vaše blízké bude několikanásobné, když se vám podaří dokonale naplnit jejich touhy.

A na závěr …

… buďte vděční za všechno, co máte. Užívejte si každý jeden podzimní den se všemi maličkostmi, které přináší. Podzim přece nemůže za to, že je podzim. 🙂