Seznamte se s inteligentním internetovým prohlížečem Brave

Seznamte se s inteligentním internetovým prohlížečem Brave 1

Internetový prohlížeč Internet Explorer pomalu ale jistě dosluhuje a konkurenční boj značek Google Chrome, Microsoft Edge, Opera a Mozilla Firefox nabírá na obrátkách. V budoucnu možná bude třeba počítat s dalším silným hráčem na trhu – Brave. Právě tak zní název nejnovějšího projektu od firmy Brave Software, kterou vede Brendan Eich, spoluzakladatel Mozilly a muž, zodpovědný za vznik programovacího jazyka Javascript.

Dostupná je zatím jen vývojová verze 0.7, ale Brave slibuje, že ochrání soukromí uživatelů, zablokuje negativní materiály, pocházející z internetových stránek a bude dbát na vylepšenou rychlost surfování. Jinými slovy, blokovat by měl škodlivé reklamy, viry a cookies, které dokáží zákazníků vystopovat a nahrávat informace do zařízení bez jejich vědomí. Tzv. „Čisté reklamy“ budou povoleny.

Rob Enderle z Enderle Group se dokonce pro server Tech News World vyjádřil následovně: „Efektivní obejde Google, proto očekávám, že pokud projekt uspěje, Google ho odkoupí a zruší.“

Pokud vás zlobí záplava reklam či vyskakovacích oken během otvírání webových stránek, v Brave najdete své uspokojení. Verze budou dostupné na různé platformy, jmenovitě iOS, Android či OS X / Windows / Linux.

„Umím si představit pokus Googlu zablokovat prohlížeč tohoto typu. Na druhé straně, Eich má po boku zkušený tým, čili se jeho snaha může stát velmi rychle zajímavou „- dodal Enderle.