Šílený výcvik: Toto v armádě podstupují vojáci

Šílený výcvik: Toto v armádě podstupují vojáci 1

Výcvik českých vojáků sice není pro bábovky, ale určitě není tak náročný, jako v některých zahraničních armádách. Podívejte se, čemu se nevyhnou vojáci v Číně, Rusku či USA.

 
2457643

1. Prakticky každá součást výcviku amerických jednotek Navy SEALs je šílená.
Zvládnutí některých z nich si zřejmě vyžaduje absenci pudu sebezáchovy. Jednou je například simulace tání. Rekruti naskáčou do bazénu se svázanýma rukama a nohama a musí se 20-krát odrazit od dna zpět nad hladinu. Následuje pětiminutové vznášení se na hladině a následná plavba na mělký konec bazénu a zpět do hluboké části. Zde vstupují do hry instruktoři, kteří svázaných vojáků napadnou a snaží se je utopit.

 
JB547946_03_chin11

2. Čínská Lidová osvobozenecká armáda
Zakládá si na přesnosti, disciplíně a odvaze. Jedno z tréninkových cvičení spočívá ve hře na „horký brambor“. Zeleninu však nahrazuje ostrý granát, o čemž vás přesvědčí video pod článkem.

 
2457641

3. Ruské speciální jednotky SPECNAZ
Jsou proslulé svou odolností a prakticky úplnou absencí strachu. Na možnost, že jejich během akce postřelí, se například připravují tak, že se nechají zasáhnout kulkou z pistole. Hned po zásahu musí být schopni opětovat palbu a střílet na terče, které se nacházejí kousek od ostatních vojáků. Ti se zase tímto způsobem trénují v zlepšování odolnosti vůči stresu pod palbou.

 
2457639

4. Opět zde máme čínskou armádu
V níž vojáci v uniformách a s útočnými puškami v rukou musí přeskakovat přes hořící rámy.

 
2457645

5. V čínské a jihokorejské armádě berou slovní spojení „jít hlavou proti zdi“ doslovně. Vojáci musí být schopni hlavou prorazit betonový panelem. Jelikož ale tato činnost nemá v praxi asi žádné uplatnění, velení obou armád uvažují nad tím, že čas, kteří vojáci při tomto výcviku stráví, bude kratší.

 
2457635

6. Součástí tréninku amerických mariňáků je například pití Kobra krve či odhrýzanie hlav kuřat. Zda z krve dělají mariňáci i marinádu se neví.

 
2457631

7. Speciálními jednotkami běloruského ministerstva vnitra jsou Červené barety. Jejich trénink spočívá například i v tom, že po rychlém desetikilometrovém pochodu následuje boj zblízka, posilování a akrobacie. Poslední činnost je hlavně o udržování rovnováhy na kovové trubce, pod kterou jsou hořící pneumatiky a navíc rekrutovat ještě pod nohy střílejí instruktoři.

 
2457649

8. Pokud by teroristé v Izraeli zajali rukojmí v některém z mrakodrapů, zřejmě by je čekal trpký konec. Strach z výšek se totiž u izraelských speciálních jednotek nenosí, což dokazují i ​​tím, že jejich členové jsou schopni slanit se ze střechy budovy k oknům a vrazit dovnitř.

 
2457647

9. Tchajwanská „Cesta do nebe“
Tu byste si asi vyzkoušet nechtěli. Následuje totiž po devíti-týdením tréninku a spočívá v plazení se přes 50-metrovou stezku z drsných kamenů a korálů. Jak vidíte na fotce, podpírat se rukama je zakázáno.

 
2457637

10. Nizozemská královská čestná stráž
Musí dokonale zvládat jízdu na koni. Důkazem toho je i klus přes vybuchující dýmovnice, od čehož ale budou zřejmě muset upustit. Do hry totiž vstoupili aktivisté, kteří tvrdí, že zvířata tímto způsobem zbytečně trpí.