Skutečné fotografie plné hrůzy. Každá má vlastní příběh

Skutečné fotografie plné hrůzy. Každá má vlastní příběh 1

Nejděsivější příběhy planety zachycené na fotografiích. Nejen známé, ale i zapomenuté, ale o to tragičtější momenty naší historie. Každá z fotek má opravdu děsivou story!

Korupce se nevyplácí
R. Budd Dwyer není v našich končinách znám. Škoda, že je to tak, mnozí by si z něj mohli brát odstrašující příklad. Člen pennsylvánského senátu a ministr financí si sem-tam „přivydělal“. Nakonec ho odhalili, když vzal úplatek, aby soutěž vyhrála jedna z kalifornských firem. Samozřejmě, jako správný politik, tvrdil, že je nevinný. Svolal tiskovou konferenci a 22. ledna 1987 se před všemi zraky novinářů střelil přímo do hlavy. Odstrašující případ korupce.

 

r-budd-dwyerjpg-0059b77591657da4

Boj proti státu
Na obrázku je Holger Meins, jeden z členů teroristické frakce RAF (Red Army Faction). Levicoví radikálové se zasloužili o několik desítek mrtvých jménem jejich cíle. Stáli například za bombovým útokem v roce 1972 při policejní stanici v Augsburgu či požárem ambasády Německé spolkové republiky v roce 1975 ve Stockholmu.

Po zatčení se Holger Meins rozhodl držet hladovku. Vysoký téměř 185 centimetrů vážil necelých 45 kilogramů, když se vyhladověl k smrti. To vše jen pro ideje levicového terorismu v Západním Německu. Známá spoluzakladatelka Ulrike Marie Mainhoff se oběsila ve vlastní cele.

 

Gesellschaft, Extremismus, Justiz Holger Meins wird verhaftet

Na pekelné střeše
Jde pravděpodobně o poslední fotografii dvou obětí požáru. Nizozemští technici se nacházely přímo na turbíně, když požár zablokoval únikový východ. Zachránit se stihli pouze dva ze čtyř. V říjnu 2013 tak přišli dva lidé uvězněni ve výši 67 metrů o život.

Vražedná párty
Tyler Headley si udělal tuto Self během párty ve vlastním domě. Jeho mrtví rodiče ležely v kaluži krve, zatímco on a množství dalších jeho přátel nasávaly alkohol. Sedmnáctiletý Tyler se ukázal jako patologický lhář a nakonec to vypadalo tak, že je zabil jen proto, aby mohl uspořádat pořádnou párty. V jeho tváři se zračí absolutní klid.

 

2330331

Novoroční atentát
Filipínský politik Reynaldo Dagsa zachytil svou vlastní vraždu. Fotografoval rodinu na novoroční párty, když vzadu se zaleskla hlaveň pistole. Atentátník stál vedle připraven vstřelit. Stačila sekunda.

John Lennon
Bývalý člen skupiny Beatles stihl před smrtí dát ještě jeden autogram – shodou náhod právě Markovi D. Chapmanovi. Právě ten ho o pár hodin později zavraždil.

 

216171

Jak víte, že vás zasáhne blesk?
Třeba i takto – vlasy na hlavě se vám zježí jako Seanovi a Michaelovi McQuilkenovcom. O chvíli nato zasáhl dvojici chlapců blesk. Naštěstí oba přežili.

Hrůza v Amityville
O legendárním strašidelném domě v Amityville jsme už nejednou slyšeli. Tato fotografie vznikla uvnitř. Fotoaparát měl senzor pohybu a zachytil jakousi dětskou osobu. Dům však byl v té chvíli prázdný. Dítě se až nápadně podobá na jednoho z chlapců, jehož otec rodiny Ronald DeFeo, zavraždil a spustil tak strašidelnou eskapády záhady z Amityville.

 

2026283

Omayra Sanchez
Autorem fotografie je Frank Fourier, který se vydal v roce 1985 fotit kolumbijskou spoušť. Sopka Nevado del Ruiz způsobila následný sesuv půdy, který pohřbil přes 25 000 lidí. Mladá třináctiletá Omayra Sanchezová byla více než šedesát hodin uvězněná pod nánosy odpadu, bláta a trosek. Její poslední minuty sledoval celý svět.

Jonestownský masakr
Na fotografii je neuvěřitelných 913 mrtvých. Šlo o zaslepené fanatiky, následovníků reverenda Jima Jonese. Událost se zapsala do dějin 18. listopadu 1978 nedaleko hlavního města Guyany v náboženské komunitě Chrám lidu v Jonestowne. Jelikož hnutí vzniklo v roce 1955 v Indianapolisu v USA, členové byli američtí občané. Šlo tedy o nejtragičtější událost USA vůbec – do té doby nikdy najednou nezemřelo tolik Američanů. Počet obětí překonal až 11. září 2001.

Trochu jiných padesát odstínů …
Na fotografii je Regina Kay Walterová, pouze čtrnáctiletá dívka. Její poslední minuty života zachycuje děsivý záběr. Stala se obětí masového vraha Roberta Bena Rhoades. Ten křižoval americké cesty v tahači, který skrýval cosi víc. Přívěs kamionu byla jedna velká sexuální mučírna. Nevinné dívky si nedobrovolně „užili“ kopu bolesti včetně vlastního konce.

 

hqdefault