Skvělé triky, jak zabránit přehřívání interiérových prostorů

Skvělé triky, jak zabránit přehřívání interiérových prostorů 1

Letní měsíce se pomalu blíží. Mnozí z vás už určitě přemýšlejí, kam si letos půjdou odpočinout. Odpočinek si musíme dopřát za každých okolností. Žijeme totiž v uspěchaném světě, jsme dennodenně vystavováni stresovým situacím, a co dokáže lépe nakopnout unavený organismus, jako letní dovolená? Pokud se ale obáváte, že se vám budou přes léto vnitřní prostory příliš přehřívat, doporučujeme inspirovat se našimi radami.

Časné ranní / večerní větrání

Největší chybou by bylo, pokud byste větrali během dne. Raději si dříve přivstaňte, popřípadě pozdě večer otevřete plastová okna do průvanu. Větrejte maximálně 10 minut. Když necháte okna přes den otevřená, jen těžko dokážete zabránit tomu, aby horký vzduch vyšel ven. Právě naopak, domácnost si ještě více prohřejete. Poslední, na co v této chvíli budete myslet, je izolace zděného balkonu.

Ventilátor a kostky ledu

Když si před zapnutý ventilátor položíte misku plnou kostek ledu, místnost si ochladíte. Tento skvělý způsob se usvědčil u mnoha lidí, tak proč ho letošní léto nevyzkoušet i doma u vás? Dávejte si však pozor, aby byla miska dostatečně vzdálena od ventilátoru. Rozházené kostky ledu a mokrá dlažba by vás věru nepotěšila. Pokud se budete nacházet na zmíněném balkoně, zatemněte si prostor látkovou markýzou. V opačném případě by vám ani ventilátor s ledem nepomohl.

Místnosti zatemněte

Vnitřní prostory byste si měli jednoznačně zatemňovat okamžitě ráno, když vstanete a budete mít vyvětrány. Pokud používáte namísto žaluzií bambusové rolety nebo jakýkoli jiný typ rolet, vnitřní prostor bude více uchráněn před nadměrným přehříváním. Všechny místnosti (včetně koupelny) zatemněte. Uvidíte, že uvnitř budete mít příjemný dýchatelný vzduch, ze kterého se vám nebude točit hlava.