ASTRONAUT VE VESMÍRU VYROSTL O ČTYŘI CENTIMETRY

ASTRONAUT VE VESMÍRU VYROSTL O ČTYŘI CENTIMETRY 1

Následující zpráva je sice trochu staršího data, ale rozhodně si zaslouží naši pozornost. Scott Kelly je v USA známým astronautem, který se stal ještě známějším díky tomu, že strávil téměř rok na Mezinárodní vesmírné stanici, kde povyrostl o zhruba 4 centimetry. Skutečně nejde o klamavé zprávy, vesmír zřejmě nabízí neomezené možnosti. A aby těch zajímavých faktů nebylo málo, Kellyho bratr, Mark, prozradil, že jeho sourozenec se po návratu na Zemi „scvrkl“ zpět na původní velikost.

Vesmírný turista přistál po návratu v Kazachstánu, odkud se přesunul do své domoviny a následně ho už vítali blízcí v Houstonu. Jak jinak, pivem a jablečným koláčem.

„Je skvělé být zpátky v Texasu, na americké půdě, na planetě Zemi. Není to můj úspěch. Je to úspěch NASA a naší země. Neexistuje větší čest, než sloužit své vlasti, jakýmkoli způsobem „- vyjádřil se.

Zatelefonoval mu dokonce i prezident, který mu blahopřál k jeho výkonu. Po 340 dnech v odlehlém vesmíru si astronaut opět užívá život pozemšťana a těší se i z maličkostí, dokonce se rozhodl odejít do důchodu.