Slovenská aplikace City Monitor již i pro Google Glass

Slovenská aplikace City Monitor již i pro Google Glass 1

Jedna z posledních hardwarových novinek od společnosti Google, brýle s označením Google Glass, byly představeny v dubnu minulého roku. Ačkoli ještě finální verze není na pultech obchodů, světoví ale i Slovenští vývojáři již pracují na aplikacích určených pro tyto „inteligentní brýle“.

Aplikaci City Monitor, která již funguje na mobilních zařízeních, optimalizovali ve společnosti QBSW, pro zařízení Google Glass. Vývojáři se chytili developerské vychytávky od společnosti Google a přizpůsobily aplikaci City Monitor tak, aby člověk mohl nahlašovat problémy ve veřejném prostranství i prostřednictvím brýlí Google Glass. Nefunkční lampa, odkrytý poklop kanálu, tady poškozená zastávka MHD, to všechno jsou příklady, což může občan nahlásit magistrátu pomocí City Monitoru. V současnosti už lidé aplikaci plnohodnotně využívají na smartphonech v mnoha Slovenských městech a dokonce se ji podařilo dostat na trh do Argentiny.

„Pokud chcete, aby váš projekt měl celosvětový zásah, nestačí jen myslet globálně. Je proto nezbytné přizpůsobovat produkt nejnovějším trendům. Je to něco podobného, ​​jako v případech webových stránek, které se až v posledních letech začali optimalizovat na mobilní zařízení. Přestože Google Glass v současnosti ještě nejsou komerčním produktem, myslíme si, že tato novinka je natolik zajímavá, že bude jen otázkou času, kdy bude dostupná v obchodech, „vyjádřil se na téma přizpůsobování aplikace produktu Google Glass, generální ředitel společnosti QBSW Martin Hrnko.