Slunečné ostrovy u Zanzibaru

Slunečné ostrovy u Zanzibaru 1

Většina návštěvníků zanzibarského souostroví sice míří na největší ostrov Unguja, který bývá často nazýván obecně „ostrov Zanzibar“, jen málo jich využije skutečnosti, že se jedná o souostroví s několika dalšími menšími ostrovy a řadu malých ostrůvků.   

Jen pár kilometrů od Stone Townu se nachází několik ostrůvků, jako je Chumbe a Chapwani, kde jsou k dispozici možnosti dobré ubytování. Ostrov Bawe a Vězeňský ostrov (Changu) jsou vhodné na jednodenní výlety a nabízejí vynikající podmínky pro potápění. Ostrov Tumbatu u severozápadního pobřeží ostrova Unguja je jedním z největších „vedlejších“ ostrovů, nemá však žádnou infrastrukturu pro turisty. Ostrov Mnemba ležínedaleko severovýchodního pobřeží a nabízí možnosti luxusního ubytování. Přestože je Mnemba soukromý ostrov, je obklopený bohatým podmořským korálovým útesem, který je skvělý pro hloubkové potápění a šnorchlování, a míří sem výpravy z několika center pro vodní sporty, které se na ostrovech nacházejí.

Zanzibar

Pemba je sesterským ostrovem Zanzibaru. I přes mnoho let izolace od ostatního světa na něj míří malý, avšak stále rostoucí počet zahraničních návštěvníků. Infrastruktura je mnohem menší než na ostrově Unguja a pohybuje se tu mnohem méně turistů, to je však pro mnohé spíše plus! K atrakcím ostrova patří krásné pláže, původní lesy a vynikající podmínky pro potápění. Ostrov Misali u pobřeží Pemby je idylický a ideální na potápění.   

Mafia, další slunečný ostrov, který nemá nic společného se stejnojmennou zločineckou organizací, je ve skutečnosti spravován pevninskou Tanzanií, leží však v blízkosti zanzibarského souostroví.    

Zanzibar se také může chlubit několika malými ostrovy nedaleko pobřeží, které jsou ideální na jednodenní výlety. Vězeňský ostrov Changu je z nich turisty nejoblíbenější, protože je vzdálen jen kousek cesty od Stone Townu. Původně byl používán Araby na zadržování vzpurných otroků, později zde Britové postavili věznici, která se však nikdy skutečně nepoužívala. Návštěvníci Zanzibaru si mohou všimnout velké populace starých želv obrovských. Další ostrovy v blízkosti města Stone Town jsou Chapwani, Chumbe a Bawe.