Smsung Galaxy S5: revoluční senzor tepu nebo jen okopírovaný senzor otisků prstů?

Smsung Galaxy S5: revoluční senzor tepu nebo jen okopírovaný senzor otisků prstů? 1

Dlouho očekávaný top model Samsung Galaxy S5 od jihokorejského konglomerátu je již nějaký ten den na světě, ale žádné davové šílenství se nekonalo. Několik měsíců jsme četli různé spekulace, dohady jaký bude a čím se bude lišit, ale pokud jste od toho času na internetu zaregistrovali jen fotografie béžové leukoplasti na rány, spolu s novým zařízením na telefonování a k textu jste se nedostali, je správný čas to napravit.

Čekali jsme flexibilní displej, zadní kryt s imitací kůže, revolučnějším a bezpečnější oční skener jako skener na otisky prstů, který představil Apple ve svém iPhone 5S a kovové tělo s vyšší odolností. Všechny tyto dohady byly velmi pěkné, zajímavé, ale jaká je realita??

Možná tím více čtenářů zklamu, ale očekávání se nenaplnily. I když přiznávám, že kovové tělo by mělo být představeno již brzy. Jedna pozitivní zpráva?

Jeho „srdcem“ je procesor Snapdragon 801, taktovaný na 2,5 GHz s 2 GB RAM (dohady říkali o 4GB RAM). Displej vyroben technologií Super AMOLED má úhlopříčku 5,1 palce a nabídne rozlišení Full HD. S nejnáročnějšími hrami a aplikacemi, které dokáže momentálně trh nabídnout, si poradí grafický čip Adreno 330

Co je však nového? Lepší fotoaparát s 16 Mpix, také čtečka otisků prstů, která je zabudována v Home Button, a lepší podpora pro USB 3.0.

Revoluční novinkou je skener srdečního tepu, který je zabudován v zadní straně vedle blesku. Tuto technologii představil jako první na světě. Měřič se bude využívat ve spojení s aplikací S Health 3.0, která dokáže zaznamenávat množství spálených kalorií či počet kroků.

Na závěr mohu jen konstatovat, že očekávání na revoluční novinku od Samsung mě zklamalo. Konkurence je dost silná a rozdíly jsou minimální.