Na Maledivách se otevírá působivý ostrovní resort na solární energii

Na Maledivách se otevírá působivý ostrovní resort na solární energii 1

Architektonická kancelář Yuji Yamazaki Architecture (YYA) se sídlem v New Yorku stojí za návrhem resortu Kudadoo Maldives Private Island, který byl nedávno otevřen na atolu Lhaviyani na Maledivách. Exkluzivní prázdninová destinace se silným zaměřením na ekologickou udržitelnost se vyznačuje působivou fotovoltaickou střechou. Při vytváření plánů letoviska chtěla YYA integrovat solární panely do celkového designu ostrova s ​​nadějí, že předvede, co je skutečně možné pro udržitelný cestovní ruch.

„Solární panely jsou tradičně na Maledivách ukryty v diskrétních oblastech a nemají žádnou jinou funkci, ale v Kudadoo je fotovoltaická střecha rozhodně viditelná a stává se ikonou místa,“ říká společnost. „Solární koncept by měl být stejně informativní a přesvědčivý jako produktivní. Návštěvníci mohou na první pohled posoudit velikost solární střechy a poté pochopit vztah k měřítku resortu, který obsluhuje. Jak se přiblížíte, design budovy odhaluje geometrii, která nejen maximalizuje výrobu elektřiny svým úhlem, ale také minimalizuje její spotřebu tím, že umožňuje slunečnímu záření procházet mezerami mezi panely, čímž se minimalizuje používání umělého světla během dne.“

Na Maledivách se otevírá působivý ostrovní resort na solární energii 2

Solární systém o výkonu 320 kWp (kW ve špičce) na Kudadoo generuje dostatek elektřiny pro napájení celého ostrovního resortu o rozloze 3 ha bez potřeby dalších zdrojů energie, jako je nafta. Navíc se očekává, že se počáteční náklady na instalaci kompletního solárního systému vrátí za pouhých 5 let. Dřevěná konstrukce ostrovního útočiště včetně každé rezidence je postavena z ekologických materiálů, jako je dřevo z udržitelně certifikovaných lesů v Kanadě, Indonésii a na Novém Zélandu. Architektura ostrova se také vyznačuje prvky pasivního domu, jako je přirozené světlo během dne a spousta přirozeného proudění vzduchu, zatímco více než 50 % soukromých venkovních teras všech vodních vil je navrženo tak, aby měly minimálně 5 hodin stínu denně. Hostům jsou k dispozici rezidence s 1 nebo 2 ložnicemi, které se nacházejí na písečné laguně. Každá soukromá vila má otevřený půdorys s manželskou postelí, velký obývací pokoj, otevřenou koupelnu, ručně vyrobený nábytek, podlahy z tasmánského dubu, ekologický chladicí systém, velkou soukromou venkovní terasu s nepřerušeným výhledem na moře, soukromý nekonečný bazén a služby osobního komorníka. V resortu je také velký bazén a venkovní terasa, restaurace, bar a vinný sklípek. Hosté si mohou vychutnat soukromé stolování ve své vile nebo navštívit některý z místních kulinářských podniků, jako je nedaleká restaurace 5.8 Undersea Restaurant. Mezi místní aktivity patří potápění, šnorchlování, plachtění na plachetnici, rybaření, jednodenní výlety a množství vodních sportů. Jak asi tušíte, ubytování na Kudadoo Maldives Private Island není levné. Ceny za jednu noc pro 2 osoby v rezidenci s 1 ložnicí začínají od 4000 USD bez daní a poplatků.

Akční nabídka ubytování zde