Soukromá letadla krále Rock´n´rollu Elvise Presleyho jsou v dražbě

Soukromá letadla krále Rock´n´rollu Elvise Presleyho jsou v dražbě 1

Dva roky před svou smrtí, tedy v roce 1975 koupil někdejší král rock´n´ rollu 2 letadla od společnosti Delta Air Lines. Jak to již při majetcích slavných bývá, i tato letadla jsou připraveny do dražby. Prodej se chystá z důvodu, že dohoda mezi současnými majiteli a Graceland vyprší na konci dubna. Majitelé zůstávají v anonymitě.

Jak víme, letadla jsou 2. Lisa Marie, které je pojmenované po jeho dceři odveze až 28 cestujících a jeho původní cena byla 250 tisíc dolarů. Jeho rekonstrukce však Elvise stála až 300 tisíc dolarů. Jedná se o Convair 880. Je rozděleno na části: přední obývák s pohovkou a křesly, jídelní stůl s barem, soukromá obývací pokoj s větší pohovkou a ložnice s koupelnou.

Druhé s názvem Hound Dog II. pojme jen 10 lidí. Paradoxně však stálo mnohem víc a to až 900 tisíc dolarů. Opatřil si ho během rekonstrukcí Lisy Marie.

Zájemci by si podle odhadů měli připravit alespoň 10 milionů dolarů. Mínusem pro ně může být to, že ani jedno z letadel není schopno letu. Už 30 let jsou totiž vystaveny na pozemcích zpěvákova sídla v Graceland, jako atrakce pro fanoušky. Naposledy v Lise Marii letěla, jeho bývala manželka, Priscilla s Georgem Hamiltonem na Elvisův pohřeb v roce 1977.

Pokud kupec nebude mít hluboko do kapsy, může si k letadlům dokoupit i pozemky v blízkosti Graceladu a nezávisle na Presleyho muzeu je tam vystavovat.

Dražbu vede aukční dům Julien’s Auctions v Beverly Hills. Aukce probíhá od 2. ledna do 2. února.

Takže pokud máte miliony nazbyt, více informací naleznete na juliensauctions.com spolu s fotografiemi a podrobnějšími popisy jednotlivých letadel. Tak šup přihazovat!