ALABAMA GUITAR HOUSE – PALÁC NA POZEMKU VE TVARU KYTARY JDE DO DRAŽBY!

ALABAMA GUITAR HOUSE - PALÁC NA POZEMKU VE TVARU KYTARY JDE DO DRAŽBY! 1

Ve státě Alabama se totiž draží vila. Ano, docela obyčejná patnácti pokojová  vila na pozemku o rozloze 27 akrů ve městě Shoal Creek. Má to pouze dvě chybičky krásy. První je vybavení vily a tou druhou, že z ptačí perspektivy má pozemek tvar kytary.

Dům na ulici Montage Way s číslem 7, který má i přezdívku i Alabama guitar house, je na prodej od roku 2011. V roce 2011 měl cenu až 17,9 milionu dolarů. Majitel Larry House se ho od té doby snaží prodat. V únoru 2014 klesla cena na 14 milionů dolarů. Jelikož však o vilu dosud nikdo neprojevil zájem, skončila v dražbě.

Na 27-akrovém pozemku ve tvaru kytary najdete kromě vily i výběh pro koně, fontány, bazény a jiná místa pro odpočinek. Nechybí ani garáž, ve které je dost místa. Čili pokud byste byli i milovníkem aut, můžete zajásat, neboť do garáže se vejde až dvanáct aut. Pokud jste milovníkem vína, měli byste navštívit vinný sklep, police které jsou připraveny pro 2000 lahví.

A nyní k vybavení interiéru samotné vily. Návrháři se inspirovali italskými a francouzskými paláci, zejména ze zámku ve Versailles. Vila vypadá jako šlechtický letohrádek z 18. století. K dispozici budete mít 16 přepychových koupelen a patnáct komnat, čili pokojů. Ve většině místností najdete různé obrazy, většinou s portréty vládců. Příkladem je obraz mladého Napoleona v uvítací síni. Pokud vás prohlídka obrazů nudí, můžete zajít do herny. Najdete zde kulečníkový stůl, stolní fotbal i televizor. Případně můžete navštívit fitness centrum.

Jelikož vzorem pro stavitele byly jen paláce, nikoho nepřekvapí přepychová výzdoba: propracované krystalové lustry snad v každé místnosti či fresky s různými motivy v některých místnostech, zejména v halách nebo fresky na stropech. Díky luxusní výzdobě trvala stavba vily až čtyři roky. Podíleli se na ní mnozí evropští umělci a architekti.

Pokud jste se tedy rozhodli stát vlastníkem „šlechtického“ sídla na pozemku ve tvaru kytary, už 31. října budete mít jedinečnou příležitost získat takovou nemovitost, vzdálenou 25 minut od Birminghamu (USA) a 2 hodiny od Atlanty. Vyvolávací cena je 1 dolar.