Starý Land Rover Defender se na chvíli vrátí do výroby

Starý Land Rover Defender se na chvíli vrátí do výroby 1

Za nejrychlejší verzi v historii zaplatí zájemce minimálně 180 tisíc eur.

Solihull. Legendární britský off-road Land Rover Defender ještě neodešel do automobilových dějin. Sice se jeho výroba oficiálně skončila před dvěma lety, nyní na chvíli opět ožije.

Automobilka letos slaví 70. narozeniny a chystá představení moderního Defenderu. Dokud se tak stane, pro milovníky původní generace vznikne limitovaná sběratelská edice pod názvem Defender Works V8 Edition.

Jak již název napovídá, pod kapotou bude pětilitrový vidlicový osmiválec, nejsilnější v historii úspěšného Land Roveru.

Konstrukce byla vyladěna tak, aby zvládla výkon 405 koní se zrychlením z nuly na sto za 5,6 sekundy as maximální rychlostí 170 km / h. Obyčejný Defender si přitom musel vystačit s výkonem 122 koní.

Řazení rychlosti zajistí osmistupňová automatická převodovka od ZF. Kromě sportovního režimu je Defender V8 vybaven upraveným pérováním a silnějšími brzdami skrytými za 18palcovými koly s dvoubarevným designem.

Zřejmě už opravdu poslední sběratelská edice nabízí dvě délky karoserie, osm barev s hliníkovými doplňky či vylepšené LED světla.

Značně zastaralý interiér pomáhá kompenzovat kvalitní kůže Windsor, kterou jsou kromě sportovních sedadel Recaro obšité i výplně dveří a část přístrojové desky.

Zatímco první majitel legendárního Land Roveru v roce 1948 zaplatil 450 liber, což je na dnes v přepočtu 18 350 eur, cena posledních kusů začíná při částce 180 tisíc eur.

Historie názvu Defender se začala psát až v roce 1990 a vychází z modelu představeného v roce 1983. Už ten je evolucí původního modelu Series 1 z roku 1948.

Nadšenci off-roadů proto oprávněně považují Defender za poslední klasický Land Rover. Jeho následovník už nebude mít žebřinový rám a dostane hliníkovou karoserii. Opět však nabídne množství verzí, od pracovních až po luxusní do města.