Superjachta ve stylu art deco je na prodej za 35 mil. dolarů

Superjachta ve stylu art deco je na prodej za 35 mil. dolarů 1

Za 35 mil. USD můžete vlastnit kus královské historie. Poslední majitel této superjachty, dubajský korunní princ šejk Hamdan bin Mohammed Al Maktoum, nedávno zapsal svůj plovoucí palác k prodeji na Worth Avenue Yachts.

Plavidlo pojmenované Dubawi bylo postaveno v roce 1989 v italské loděnici Cantiere Navale Ferrari. První polovinu svého námořního života však sloužilo jako výletní loď. Poté, co ji v roce 2009 získal současný majitel, byla loď zrenovována společností Platinum Yachts a upravena na soukromou superjachtu. Poté, co loď prošla dvouletou přestavbou za mnoho milionů dolarů, má pouze jednoho majitele, což je u lodi této velikosti a třídy vzácnost. Z tohoto důvodu jen málo lidí (kromě těch, kteří byli pozváni na palubu) mohlo vidět vnitřek, čímž se loď stala jednou z nejsoukromějších ve své kategorii. Mohutné plavidlo má na na délku více než 90 m a 22 kajut, kde může  spát 44 lidí, hrubou prostornost 4184 a objem podobný jachtě dlouhé 110 m. ohromná velikost lodi ponechává dostatek prostoru pro luxusní vybavení včetně nočního klubu s osvětleným tanečním parketem, salonku pro hosty, 2 salony, výtahu, fontány, plavecké plošiny, nemocničního pokoje a soukromou terasou majitele se 180° výhledy a s jacuzzi.

Superjachta ve stylu art deco je na prodej za 35 mil. dolarů 2
pohled do interiéru jachty

Ačkoli vlastnosti jachty jsou bezpochyby působivé, nejsou u plavidla této kategorie nijak neobvyklé. Interiérový design a výzdoba prostoru ve stylu Art Deco, spousta syté fialové, modré, zelené a oranžové, jsou však něco, co nevidíte každý den. Kromě zářivých odstínů je loď také plná geometrických vzorů a honosného nábytku. Interiér navrhl tým interiérového designu společnosti Platinum Yacht, který využil velký výběr materiálů včetně mramoru, vzácných druhů dřeva, mozaikových obkladů a na míru vyrobených koberců. A pokud by uspořádání jachty nebylo přesně to, co si nový majitel přeje, v obou salonech je spousta prostoru, aby bylo ho bylo možné upravit tak, že bude zahrnovat nové prvky, jako je herna nebo divadlo.  Ať už došlo ke kosmetickým vylepšením nebo ne, loď prošla před uvedením na trh různými kontrolami údržby, aby byla zajištěna hladká plavba při předání tomu, kdo ji získá jako další.