Supiore Uno: první luxusní člun na baterky

Supiore Uno: první luxusní člun na baterky 1

Před dvěma lety, otec a syn Cor a Lodewyck Beghuys měli sen, chtěli vytvořit malou luxusní jachtu poháněnou elektrickou energií. Sen se jim splnil 28. června 2013 představením prvního elektrického člunu s názvem „Supiore Uno“.  Supiore Uno se představilo svým potenciálním zákazníkům v Amsterodamském přístavu na akci Cannes Boat Show v září.

Největší devizou tohoto člunu je dobíjení pomocí solárních panelů umístěných na přídi, které mají kapacitu cca 400 Wattů. O pohon se stará ultra tichý elektromotor řízený speciálním softwarem vytvořeným in-house. Jedná se o revoluční posun v před, ve světě lodního průmyslu. Při cestovní rychlosti 20 kilometrů, nebo pro ostřílené mořské vlky 10 uzlů a plně nabitých akumulátorech dokáže Supiore Uno fungovat až 6 hodin.

Supiore One dokáže nabídnout své posádce více než jen životnímu prostředí nakloněný pohon. Na loď se pohodlně vejde 7 lidí, kteří se pohodlně usadí za integrovaný stůl se sklápěcími bočnicemi a grilem na jeho konci. Svůj luxusní alkohol si můžete odložit do chladničky vyrobené na míru, a pokud se nabažíte šploucháním vody, vln, při narážení o trup, můžete využít služeb prémiové HIFI soupravy. Toto je však jen začátek, budoucí majitel si může svůj člun při působit podle svých vlastních představ.

S mírami 5,24 metru se Supiore Uno pohodlně vejde na jakoukoliv větší jachtu, to znamená, že už vám nebude nic bránit v tom, abyste si udělali nádherný piknik v jakékoli zátoce světa v dokonalém souzvuku s přírodou a nemusíte při tom pohnout ani prstem, jedině kormidlem.

Cena 47.000 eur.