Porsche Macan Turbo s paketem Performance

Porsche Macan Turbo s paketem Performance 1

Všechny modely Porsche Macan obsahují přeplňované motory, přičemž verze Turbo (s velkým T) je nejrychlejším a nejvýkonnějším modelem. Nyní díky novému paketu Performance si Macan Turbo upevňuje svou pozici jednoho z nejrychlejších SUV na světě.

S balíčkem Performance se zvýšil výkon 3,6-litrového V6 motoru s dvojitým turbem na 440 koňských sil (o 40 koní více) a 600 Nm točivého momentu (nárůst o 50 Nm). Supersportovní SUV nyní zrychluje z nuly na 100 km/h za 4,2 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 272 km/h. Těmto hodnotám mohou rivalové v podobě Audi SQ5, Mercedes-AMG GLC43 či BMW X3 pouze tiše závidět.

Porsche Macan Turbo: nejlepší sportovní SUV

V případě, že se rozhodnete pro nový Macan Turbo s balíčkem Performance, získáte auto s nižším odpružením, ještě výkonnějšími brzdami, a balíčkem Sport Chrono ve standardní výbavě. Performance Pack také přidává 21-palcová kola, podobné jako má Porsche 911 Turbo, LED světlomety a ozdobné lišty v černé barvě. Interiér dostal díky karbonovým dílům a kůže Alcantara sportovnější nádech.

Novinka je k dispozici za 100.000 EUR, což je o 20.000 EUR více než za základní Macan Turbo. Přestože Macan Turbo je sám o sobě impozantním strojem, nemusí být verze Performance pro mnohé žádaným upgradem. Poskytuje totiž pouze mírné zvýšení výkonu za dost velký obnos peněz.