Tetování ruských vězňů: Jaký je jejich tajný význam?

Tetování ruských vězňů: Jaký je jejich tajný význam? 1

O tetováních ruských zločinců a vězně jste už zřejmě slyšeli. Každá z kreseb má svůj skrytý význam, který až donedávna chápali jen samotní zločinci. Podívejte se, co tetování znamenají.

 
2419475

Michail Kovanev, básník, umělec a hudebník, si odpykával 15letý trest za vraždu. Celé tělo má poseto tetováním, z nichž většinu si navrhl sám. Na břiše má dvě oči, které značí, že byl homosexuálem. Ve vězení se stal drogově závislým a později ho zavraždili.

 
2419477

Dýka, která jakoby směřovala přes krk, znamená, že muž spáchal vraždu ve vězení a je ochoten se nechat najmout i na další. Zvony na chodidlech dokazují, že muž si odpykal celý trest, okovy zase to, že za mřížemi seděl více než pět let. Hvězdy na kolenou říkají: „Před policisty klečí.“

 
2419479

Mezi vězni v Sovětském svazu se tradovalo, že nejlepší tatéři jsou v nápravných zařízeních na Urale. V honbě za tetováním se tedy často snažili o to, aby si alespoň část trestu odseděli právě tam. U tohoto muže znamená vytetovaná dolarová bankovka absolutní oddanost zločineckému životu.

 
2419473

O tetováních Lenina či Stalina se tvrdilo, že slouží k ochraně před popravou zastřelením. Střelci totiž za socialismu odmítali pálit na obrazy svých vůdců.

 
2419481

Tento muž má na víčkách vytetovaný nápis „nebuďte mě“. Na tuto část těla se tetovalo mimořádně obtížně, protože hrozilo, že jehla propíchne i oko. Pod víčko se tedy vkládala lžička, aby nedošlo k úrazu. Džin na předloktí zase označuje drogově závislého člověka.

 
2419471

Pavouk v síti má dva různé významy. Pokud šplhá směrem vzhůru, jeho nositel nemá zájem skoncovat se životem kriminálníka. Pokud směřuje dolů, znamená to pravý opak.

 
2419469

Tetování tohoto odsouzence v podstatě mapuje celý jeho život. Zaznamenává, jaké zločiny spáchal, jakým způsobem šplhal po žebříčku ve zločinecké hierarchii, kolikrát seděl ve vězení, jaké úspěchy dosáhl.

Ve světě zločinu nemá muž bez tetování v podstatě žádný společenský status. Tento vězeň má na hrudi nápis: „Smrt není pomsta / mrtví netrpí.“ Na rukou má naopak vytetované slova: „Žiji v hříchu / zemřu se smíchem.“