Otevření červích děr do nevysvětlitelných jevů

Otevření červích děr do nevysvětlitelných jevů 1

Červí díry mohou být skutečností a lidé by jimi mohli cestovat, uvedly nedávno stránky Popular Mechanics. Mainstreamové zprávy ve světě přitom pravidelně informují o jevech UFO. Zdá se, že u lidí, kteří se dlouho zajímají o UFO a vše nevysvětlitelné, dochází ke změně paradigmatu. Jaké to má důsledky, když tato témata, kterým se skeptici dlouho vysmívali a zesměšňovali je, jsou nyní mainstreamovými zprávami? Zdá se, že nyní je možné prakticky cokoliv, navzdory neustálým skeptikům, cynikům a odpůrcům. Po roce skrývání se před pandemií je to vítaný pocit. Možná vstoupíme do dalšího roku plného možností, což ohlašují monolity objevující se po celém světě.

 

Otevření červích děr

Po celá léta mainstreamoví vědci tvrdili, že pokud jsou červí díry možné, bylo by nemožné nebo osudné do nich vstoupit. V roce 2015 vytvořili fyzici ze Španělska červí díru spojením magnetických polí tunely. Na rozdíl od Einstein-Rosenova mostu přes časoprostor to byla realizace futuristického „neviditelného pláště,“ jak uvedl Scientific American. V roce 2019 New York Times napsal, že vědci z Číny navrhli způsob, jak otestovat, zda může gravitace cestovat červími dírami. Studiem černých děr a kompaktních hvězd ve své blízkosti se snažili najít známky toho, že gravitace „prosakuje skrz“ a táhne objekty na odvrácené straně červí díry. V březnu 2021 stránky Popular Mechanics sdílely zprávu: „Ve skutečném světě by mohly existovat červí díry bezpečné pro člověka, zjistila studie.“ Vědci z různých zemí světa zveřejnili dvě nové studie, které navrhují způsoby, jak zabránit zhroucení červích děr a umožnit tak předmětům nebo lidem projít bez zranění. Teoretici navrhli, že jedna možnost by byla „zaplnit červí díru exotickou formou hmoty, která má zápornou hmotnost“. Taková hmota však, pokud víme, nebyla nalezena. Místo toho vědci navrhli „červí díru, která se tvoří v pětirozměrném časoprostoru, což je známé jako Randall-Sundrumův model“. Dokud by červí díra zůstala bez zbloudilých částic, lidé by se do ní teoreticky mohli dostat.

„Pokud se částice, které spadnou do červí díry, rozptýlí a ztratí energii, pak by se nahromadily uvnitř a přispěly nějakou pozitivní energií, která by nakonec způsobila kolaps červí díry zpět do černé díry.“

Jinými slovy, jdete první, protože jakýkoli prach by mohl celou věc zhroutit. Pokud jste cestu přežili, mohli byste projít galaxií za méně než sekundu. Na druhou stranu pro ty, které jste opustili, by uplynuly tisíce let, což je extrémní dilatace času.

Kdybyste skočili do černé díry, kam byste se dostali?

Otevření červích děr do nevysvětlitelných jevů 2

Pád do červí díry

I když nyní můžeme říci, že červí díry jsou možné, zatím nevíme, jak je vytvořit. Proto nevíme ani, jak by ovlivnily lidi nebo předměty, které by jimi prošly. Existuje způsob, jak ovládat dilataci času, která zůstává neobjevena? Například v roce 1895 Nikola Tesla tvrdil, že s pomocí stroje času byl svědkem minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Tvrdil, že prostřednictvím manipulací s magnetickými poli dokáže změnit čas a prostor. Vědci se neustále dozvídají více o magnetických polích. Například vědci z Itálie zjistili, jak vytvářet a rušit magnetická pole na dálku. Doposud proces vyžaduje použití speciálního uspořádání vodičů a elektrického proudu. Je možné, že jednoho dne zjistí, jak na dálku ve vesmíru manipulovat s magnetickými poli? Pak by mohli objevit, jak vytvořit červí díru. Pokud by červí díry umožnily bytostem z minulosti staré tisíce let vynořit se v současnosti – co bychom uviděli? Možná plesiosaura plavajícího v jezeře Loch Ness. Přesně to v roce 2014 navrhl Giorgio Tsoukalos ve své sérii In Search of Aliens.

 

Přirozené červí díry

Tsoukalos hovořil s dr. Johnem Brandenburgem, profesorem fyziky na Madison College, o jezeře Loch Ness. Bylo by díky vysokému obsahu křemene a hluboké tunelovité struktuře jezera možné zde otevřít červí díru?

„Vytváří se obrovská elektromagnetická pole. To znamená, že můžeme vytvořit průchodnou červí díru,“ řekl Brandenburg.

Brandenburg naznačuje, že ve vodním kanálu může probíhat něco jako Casimirův jev, který stabilizuje červí díru v lokálně masově negativní oblasti časoprostoru.

Otevření červích děr do nevysvětlitelných jevů 3

Pozorování plesiosaurů po celém světě

Pokud by jedinečné skotské jezero dokázalo otevřít tato „okénka“, umožnilo by to pravěkým tvorům nebo UFO vynořit se z jiné doby nebo galaxie? Vysvětlovalo by to, proč lidé tu a tam spatří dinosaura plavajícího v kalných vodách? Na druhé straně Altantiku v Champlainově jezeře zase lidé vidí champa, dalšího tvora podobného plesiosaurovi. Abenakové a Irokézové v této oblasti dlouho vyprávějí příběhy o tvorovi podobném hadovi. Abenakiové mu říkají gitaskog. Když přišli Evropané, pozorování pokračovalo, a to až do moderní doby. V roce 1977 vyfotila Sandra Mansi champa, který nezaměnitelně připomíná plesiosaura. V sérii se Tsoukalos dozvěděl, že fotografie byla potvrzena jako pravá, avšak jiní stále říkají, že to byla pouze fotografie naplaveného dřeva. V pořadu se také ptali, zda by snad mohlo být jezero Champlain hluboko pod oceánem propojeno s jezerem Loch Ness. V dávné minulosti byly pevniny blíže k sobě, ale nyní může jezera spojovat podmořský tunel, což umožnilo pozorování stejných tvorů. Možná tito tvorové zůstávají nepolapitelní právě proto, že existují jen na chvíli, jako snímek do dávné minulosti.

 

Spojení červích děr s jinými jevy

Pokud na chvíli odložíme skepsi, mohly by podobné anomální zóny a bizarní pozorování souviset s přechodnými červími dírami? Jsou možné pouze za určitých okolností, například tam, kde jsou energetická pole směrována určitým způsobem? A je možné, že jsou taková místa častější, než víme? Pokud ano, mohli bychom tento koncept aplikovat např. na zmizení lodí a letadel v Bermudském trojúhelníku. Mohla by další záhadná pozorování UFO a mimozemských tvorů souviset s červími dírami? Mohlo by to také vysvětlit pozorování různých zjevení? Jaká další místa na planetě mohou být těmi, kde by energetická pole mohla otevřít červí díry? Co třeba starověké pyramidy v Egyptě? Stejně jako jezero, pyramida a mnoho starověkých stojících kamenů a menhirů má vysoký obsah křemene, a to díky použití kamenů jako je žula, která může obsahovat až 60 % křemene. Mohla by taková místa být „okénka“, jak mnozí teoretici starověkých astronautů a série Outlander (Cizinka) navrhují? Je to podivné, ale není to nemožné. Zprávy o dilataci času a interdimenzionálních branách byly hlášeny z různých struktur vybudovaných lidmi, jako je anomálie Woolwich Foot Tunnel v Londýně. Mezitím se v odtajněných dokumentech FBI nacházejí příběhy o interdimenzionálních humanoidních bytostech cestujících podle libosti na Zemi. Nyní, když mainstream uznává, že pozorování UFO jsou skutečná a červí díry skutečně možné, bude to mít vliv na způsob, jak všechny tyto příběhy vnímáme. I když je zdravé zůstat skeptický a „nohama na zemi“, zdá se, že mainstream by mohl vstoupit do nové sféry možností.

Místa, kde můžete zakusit nadpřirozené síly