The Residence: létající apartmán Arabských areolinek Etihad

The Residence: létající apartmán Arabských areolinek Etihad 1

Vlastní apartmán v letadle na pravidelných linkách? To tu ještě nebylo! Na palubě Airbusu A380 arabských aerolinek Etihad se takový nachází. K dispozici je královských 12-ti metrů čtverečních, obývací místnost, ložnice a koupelna. Nechybí kožené sedačky, rozkládací sofa, mini bar, sprcha a osobní poslíček.

Obývák speciálně upraveného apartmánu je vybaven 1,5 metru širokou pohovkou (lze jí rozložením přeměnit na postel), jídelním stolem, chlazeným mini-barem a 32-palcovou TV obrazovkou. V ložnici se nachází dvojitá postel o rozměrech 205 × 120cm s lampičkami na čtení a intimním osvětlením, dále noční stolek a skříň na šaty. Součástí je i jeden 27palcový LCD televizor a podsvícené stěny vyrobené ze dřeva. Osobní sprcha umožňuje 4-minutové sprchování. K dispozici je toaleta, umyvadlo, kosmetické zrcadlo a fén.

Během celé cesty je Vám k dispozici Váš osobní poslíček. Tito kvalifikovaní zaměstnanci mají za sebou speciální školení v Londýnské akademii Savoy Butler. O cestující je postaráno tak jako v 5-hvězdičkovém hotelu. Šéfkuchař Vám na přání naplánuje a připraví menu. K dispozici je Vám luxusní ložní prádlo, pyžama, ručníky a toaletní potřeby. Transfer z letiště je zajištěn luxusní limuzínou. Arabské aerolinky Etihad Airways jsou přesvědčeny o tom, že pro nejbohatší cestující neexistuje nic luxusnějšího. „The Residence“ začíná tam, kde první třída končí.

Letecká společnost Etihad začala létat v roce 2003 a už od svých začátků se zaměřovala na prvotřídní služby a kvalitu. V boji o nejbohatší, platící klienty, začala nabízet ve svých letadlech Airbus A380 apartmánové cestování. To bylo až dosud výsadou privátních letadel (tzv. Privatejets). Časy se však mění a už dnes můžete v takových královských podmínkách cestovat i vy. Má to však, ale jeden háček. Letenka na trase z Abu Dhabi do Londýna Vás vyjde na 15.000 EUR, přičemž je jedno, jestli odjedete sami, nebo budete cestovat dva.

Airbus A380 je největším, dvoupatrovým, dopravním letadlem na světě. Pro leteckou společnost Etihad měl tento stroj původně létat už v roce 2007. Z důvodu určitých komplikací se tak stalo až v roce 2014. Etihad je 14-tou leteckou společností na světě, která má ve službách Airbus A380. Premiéra letu se konala v prosinci minulého roku, přičemž prvním platícím cestujícím byl bohatý, americký byznysmen z Miami. Celkově si společnost objednala až 10 takových letadel a plánuje s nimi létat mimo jiné do Sydney a New Yorku.